sausio 08, 2012

Pirmoji lyderių nesekmė

Po švenčių atsinaujino grindų riedulio Andajaus mėgėjų lygos varžybos. Sausio 8 d. varžybose susitiko Norfa-Suomijos gildija ir Andajus-Davidoff.

Pirmose dienos varžybose tiek Norfos tiek ir Suomijos gildijos komandose truko keletos svarbiu komandoms žaidėjų, bet priešingai nei Suomijos gildijos komandai, Norfai tai nei kiek neturėjo įtakos. Žaisdama be savo atakų lyderio, Jurijaus Kondrotovičiaus, komanda demonstravo gražų, perdavimais pagristą žaidimą ir savo persvarą prieš varžovą tvirtino gausybe įvarčių. Rungtynių pradžia buvo gana rami ir pirmasis įvartis krito tik prabėgus 8-ioms pirmojo kėlinuko minutėms. Pasižymėjo Erik Korsukov iš Norfos. Iki pertraukos Norfos žaidėjai įvarčius pelnė dar 3 kartus ir poilsio komandos išėjo esant rezultatui 4:0.

Ir antrajame kėlinuke vaizdas aikštelėje nesikeitė – Norfos puolėja Teresa Ručinskaja po pertraukos pelnė 2 įvarčius ir savo komandos persvarą padidino jau iki striuškinančio santykio 8:0. Ir tik praleidusi aštuonis įvarčius, Suomijos gildija pelnė savo pirmą įvartį. Pasižymėjo komandos puolėja Milla Ruotsalainen.

Trečiasis kėlinukas jau buvo tik formalumas. Negalėjo nežavėti Norfos puolėjos T.Ručinskajos pasiaukojamas elgesys, kai antrojo kėlinuko pabaigoje gavusi skausmingą čiurnos traumą ji, nenorėdama pavesti komandos, toliau liko rungtynėse trečiajame kėlinuke ir net sugebėjo pelnyti dar vieną, jau trečią, savo įvartį rungtynėse. Rezultatyvios rungtynės baigėsi rezultatu 14:3 (4:0,7:2,3:1) Norfos naudai.

Antrosios dienos rungtynės tapo ne tik puošmena metų pradžioje, bet pagal dinamiką, įvarčių gausą ir rungtynių grožį turbūt ir viso čempionato. Varžovai buvo verti vienas kito ir tai demonstravo ne vieną kartą aikštelėje. Pirmieji, prabėgus kiek daugiau nei 2 minutėms, į priekį išsiveržė Davidoff. Įvartį pelnė Saulius Rudys. Tačiau ši persvara ilgai neišsilaikė. Neprabėgus nei pusei minutės, rezultatas tapo lygus. Staigų prasiveržimą už varžovų vartų ir tikslų Rolando Bačkio perdavimą tiksliai užbaigė Andajaus kapitonas, Tomas Toločka. Šie du žaidėjai buvo geriausias tandemas varžybose, kartu pelnę visus Andajaus komandos įvarčius bei tiksliai vienas kitam asistavę. Indentiška situacija, kai vienai komandai pelnius įvartį, kita labai greitai lygindavo jį, rungtynėse buvo dar kelis kartus. Rezultatyvus ir labai įdomus pirmasis kėlinukas baigėsi 4:3 Andajaus naudai.

Po pertraukos dvikovos intriga bei rungtynių tempas nei kiek nesumažėjo. Komandos keitėsi staigiais išpuoliais, jei viena iš jų išsiverždavo į priekį, kita labai greitai lygindavo rezultatą. Tik baigiantis kėlinukui kiek sėkmingiau sužaidė Davidoff komandos žaidėjai. Arūnui Krasauskui pelnius du įvarčius, Davidoff įgijo dviejų įvarčių pranašumą ir į kovą trečiajame kėlinuke stojo rezultatui esant 8:6.

Dar vienas Davidoff pelnytas įvartis ir trijų įvarčių persvara kitose rungtynėse ir su kitu varžovu gal ir būtų nulėmęs rungtynių baigtį, bet Andajus ne iš tų varžovų, kuris pasiduoda anksčiau laiko ir į praleistus įvarčius neturi savo argumentų. Andajus daug atakavo, stengėsi pakeisti dvikovos rezultatą, bet priešininkai sumaniai gynėsi, pavojingai atakavo ir Andajaus galimybes pelnyti įvartį mažino iki minimumo. Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei 2 minutėms, T.Toločka pelnė savo 4-ą įvartį rungtynėse, bet tai ir buvo viskas ką tą vakarą sugebėjo nuveikti Andajus. Lygos lyderiai patyrė pirmąjį pralaimėjimą turnyre rezultatu 7:9 (4:3,2:5,1:1)

Daugiau informacijos apie turnyrą: www.andajus.eu

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą