balandžio 14, 2014

"Ardas" prarado galimybę antrą kartą iš eilės iškovoti bronzą grindų riedulio čempionateŠių metų grindų riedulio čempionate visą sezoną netruko intrigos - net ir likus iki reguliariojo sezono pabaigos 3 rungtynėms nebuvo aišku nei kas žais dėl čempionų vardo, nei kas kovos dėl bronzinių apdovanojimų. Net ir "ardiečiams", pirmoje čempionato dalyje praradusiems daug svarbių taškų, čempionato kovoms artėjant į pabaigą dar buvo likusi viltis suspėti į traukinį, vežantį link turnyro apdovanojimų. Šio tikslo įgyvendinimui reikėjo dviejų pergalių paskutinėse dvejose rungtynėse. Deja rungtynės su čempionato lyderiais Ignalinos "Vikingas-Pieno žvaigždės" baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 7:7 (3:5,3:0,1:2) ir tai palaidojo net teorines galimybes kovoti dėl bronzos. Viso šio sezono metu ne vienose rungtynėse "Ardui" pritruko šiek tiek sėkmės, šiek tiek patirties, šalto proto. Bet tokio įdomaus sezono dėka daugelis "Ardo" naujokų įgavo naudingos patirties ir jei komanda kitam sezonui išlaikys turimą žaidėjų branduolį, dar pasipildys jaunimu, turės tvirtesnę strategiją žaidimo metu, tikėtina, kad kiti metai bus sėkmingesni. Juolab šių metų čempionate komanda turėjo kone geriausia turnyro vartininką Roką Rudenką, stebinusį daugelį savo neįtikėtinu žaidimu ginant vartus, patyrusius Jaroslavą Suchockį, Andrių Mickų, vieną rezultatyviausių čempionato puolėjų Robertą Voitechovskį. Paskutinės atidėtos čempionato rungtynės balandžio 27 d. tarp "Ardo" ir "UV 2003" "ardiečiams" bus tik prestižo reikalas ir galimybė atsirevanšuoti už labai apmaudų pralaimėjimą pirmame rate pačioje rungtynių pabaigoje, o daugkartiniams čempionams reikalinga pergalė, norint baigti reguliarųjį sezoną pirmoje vietoje. 
Rungtynėse su "Vikingu" jų pradžia sėkmingiau susiklostė svečiams iš Ignalinos – 4 min. Mindaugo Čibiro (Tomo Stankevičiaus rez.perd.) ir Aleksejaus Novoselskio ( Martyno Kliaugos rez.perd.) įvarčių dėka „Vikingas“ 2:0 išsiveržė į priekį. Toliau sekė dvi 4 minučių atkarpos, per kurias iš pradžių „Ardas“ išlygino ir persvėrė rezultatą savo naudai 3:2 - 9:43 įvartį pelnė Vladimiras Malykh, 10:02 – Jaroslavas Suchockis, 13:45 – Edvinas Stankevičius (J.Suchockio rez.perd.), o vėliau jau ignaliniečiai 3 įvarčiais užbaigė rezultatyvų kėlinuką, pirmaudami 5:3 – 15:13 ir 18:06 dukart pasižymėjo Viktoras Češulis, 19:51 – Tomas Sinkevičius.
Po antrojo kėlinuko 6:5 priekyje jau „Ardas“ – 23:36 po J.Suchockio perdavimo savo antrą įvartį pelnė E.Stankevičius, o 37 ir 39 min.dukart turėtas progas realizavo Juranas Vilnius.
Trečiojo kėlinuko pradžia sėkmingesnė buvo „vikingiečiams“. 42 min.rezultatą lygina T.Sinkevičius (V.Češulio rez.perd.), o po 6 min.to pačio Tomo dėka (Editos Mačanaitės rez.perd.) „Vikingas vėl išsiveržia į priekį 7:6. Išlyginti rezultatui „ardiečiams“ užteko 2 min. – tikslą pasiekė J.Suchockio metimas, bet tai buvo paskutinis įvartis rungtynėse.Per likusias 9 minutes „Ardui“ taip ir nepavyko pelnyti taip reikalingo pergalingo įvarčio.

Prie dabartinių turnyro lyderių Ignalinos „Vikingas-Pieno žvaigždės“, jau anksčiau  užsitikrinusių galimybę kovoti dėl auksinių apdovanojimų, prisidėjo ir triskart Lietuvos čempionai Vilniaus „UV 2003“, 8:2 (3:0,2:1,3:1) nugalėję pagrindinius varžovus šioje kovoje FLC „Vilnius“. „Vilnius“, užbaigęs reguliariųjį sezoną 3-ioje pozicijoje, dėl bronzinių apdovanojimų kovos su 4 vietoje likusiais vicečempionais Vilniaus „Andajus“ riedulininkais.
Dvikovoje tarp „Vilnius“ ir „UV 2003“ pirmieji pasižymėjo pastarieji – 5 min.po tikslaus Deivydo Liučvaičio perdavimo pasižymėjo Jurijus Kondratovičius, dar po minutės rezultatą padvigubino Mindaugas Varnelis (Eimanto Rudžio rez.perd.). Trečiasis įvartis į „vilniečių“ vartus krito 10:30, po rezultatyviausio čempionato žaidėjo Martyno Karkausko smūgio.
„Vilnius“ rezultatą sušvelnino prasidėjus antrajam kėlinukui – 21 min.tikslus buvo Nikita Malyškinas, į ką jau po 44 sek.eiliniu savo įvarčiu atsakė M.Karkauskas (E.Rudžio rez.perdav.). „Vienuoliai“ nebuvo linkę atsipalaiduoti ir kartoti klaidų, kurios lėmė pralaimėjimą pirmoje tarpusavio dvikovoje 4:5.
35:49, 44:11 ir 47:45 E.Rudys, M.Karkauskas ir J.Kondratovičius (Andriaus Venckevičiaus rez.perd.) didina komandos persvarą jau iki 7:1 ir varžovui nesuteikia net menkiausių vilčių galvoti apie pergalę. 53 min.“Vilnius“ kapitonas Edvardas Cirtautas kiek sušvelniną varžovų persvarą, pelnydamas komandai antrą įvartį, bet po 2  min.M.Varnelis (Eriko Korsukovo rez.perd.) pelno savo antrąjį įvartį ir galutinai užtvirtina solidžią komandos pergalę 8:2.


Turnyro lentelė:

V.
Komanda
Ž.
P.
L.
Pr.
Įvar.
Tšk.
1.
Vikingas-Pieno žvaigždės
8
5
1
2
39:32
16
2.
UV 2003
7
4
1
2
36:25
13
3.
FLC Vilnius
8
2
3
3
28:32
9
4.
Andajus
8
2
3
3
27:32
9
5.
Ardas
7
1
2
4
35:44
5
 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą