liepos 26, 2012

Europos jaunimo vaikinų žolės riedulio čempionatas

Lietuvos jaunimo U-21 vaikinų rinktinė Bratislavoje (Slovakija) š. m. liepos 18-22 dienomis dalyvavo Europos jaunimo vaikinų žolės riedulio čempionate (III).

Turnyre dalyvavo Bulgarijos, Airijos, Lietuvos ir Slovakijos nacionalinės vaikinų rinktinės.
Galutinėje turnyro rikiuotėje Lietuvos rinktinė užėmė 3-ią vietą, paskutinėje savo dvikovoje po labai atkaklios kovos 3:2 įveikę bulgarus. Per pagrindinį rungtynių laiką komandos neišsiaiškino kas stipresnis (2:2) ir teko žaisti papildomą laiką, per kurį sėkmė lydėjo lietuvius. Pergalingą įvartį rungtynių pabaigoje pelnė Arnoldas Gasperovič.
Dieną prieš paskutinį Lietuvos rinktinės susitikimą dėl konkrečios turnyrinės padėties, abi komandos tarpusavyje žaidė rungtynes turnyro reglamente. Tada stipresni buvo bulgarai, laimėję dvikovą 4:2 (2:2).
Kovoje dėl 3 vietos jau 4-ą rungtynių minutę Lietuvos komanda realizavo 7 m.baudinį, bet minimali persvara išsilaikė neilgai – jau po 3 min.bulgarai išlygino rezultatą. Iki pertraukos abi komandos daugiau nepasižymėjo. Antrajame kėlinyje vyko nervinga kova, žaidimas koncentravosi aikštės viduryje. Tiek viena, tiek kitą komanda turėjo galimybių pasižymėti. Lietuvos rinktinės žaidėjai tai padarė pirmi. 45 min. buvo realizuotas mažąsis kampinis, tačiau varžovas ir vėl gana greitai atstatė pusiausvyrą 2:2.
Kovoje dėl pirmosios vietos Airija sutriuškino Slovakiją 14:0
Visų rungtynių rezultatai ir galutinė turnyrinė lentelė :
Slovakija - Lietuva 2:0 (1:0), Lietuva - Airija 0:8 (0:3), Bulgarija - Airija 0:17 (0:7), Bulgarija - Slovakija 0:6 (0:2), Slovakija - Airija 0:12 (0:7),

Dėl 3-4 vietos: Bulgarija - Lietuva 2:2 (1:1), po pratęsimo 2:3
Dėl 1-2 vietos: Airija - Slovakija 14:0 (5:0)