balandžio 21, 2011

Grindų riedulys Europoje

Latvijos grindų riedulio vyrų ir moterų čempionatų finalinės, lemiamos kovos dėl čempionų vardo buvo žaidžiamos balandžio 16 d., Rygos olimpiniame sporto centre.
Vyrų čempionatą antrus metus iš eilės laimėjoRTU / Inspecta”, o moterų, pirmą kartą, “RSU/Runway”.
Moterų finalo dvikovoje “RSU/Runway” susitiko su praėjusio sezono nacionalinėmis čempionėmis, komandaRubene”. Paskutines ir lemiamas, 5-asias, serijos rungtynes “RSU/Runway” laimėjo 5-1 (0-0, 1-0, 4-1). Rezultatyviausia žaidėja šiose rungtynėse buvo Luize Bilińska (3 +0). “Rubene” komandai vieninteli įvartį pelnė Liene Rajecka.
Vyrų finalinėje dvikovoje susitiko “RTU / Inspecta” irLekrings” komandos. Tai buvo ketvirtosios tarpusavio rungtynės, kuriose “RTU / Inspecta” įrodė savo įgūdžius laimėti - 5-2 (1-1, 2-0, 2-1). Rezultatyviausi šioje dvikovoje buvo Ainaras Juskevics (2 +0) ir Edzus Bunka (2 +0) RTU / Inspecta”. “Lekrings” įvarčius pelnė Aleksandras Abramovs ir Karlis Bumeistars.

Estijos vyrų grindų riedulio čempionų vardus praėjusi savaitgalį, antrus metus iš eilės, laimėjo SK Augur komanda. Ji laimėjo finalinę serija 3-0 prieš komandą TTÜ. Serijos rungtynės baigėsi aiškia čempionų persvara – 12-4, 7-1, 12-8. Kur kas atkaklesnės kovos vyko pusfinalių serijose – SK Augur laimėjo prieš SK Tähe 3-1, o TTÜ ir EMÜ SK serijos rungtynese visos atkaklios dvikovos baigėsi 1-2 įvarčių persvara. Rungtynes dėl bronzos medalių laimėjo SK Tähe 5-0 nugalėję EMÜ SK.

Moterų čempionatą laimėjo praėjusių metų čempionės -Saku SK Fortuna. Rungtynių serijoje 3-1 jos palaužė EMÜ SK komandos pasiprišinimą. Bronzos medalius iškovojo Tamsalu EBE komanda.

2010/2011 metų čempionatas buvo labai svarbus žingsnis į priekį teisėjų skaičiaus plėtrai šalyje. Pirmą kartą per 15 metų, vietinio čempionato kovas aptarnavo tik vietiniai teisėjai,be užsienio kolegų pagalbos.

Čekijos vyrų grindų riedulio čempionai paaiškėjo po trileriu tapusių penktųjų serijos rungtynių. Jas, po pratęsimo, prieš varžovus iš FBC Remedicum Ostrava, rezultatu 9-8 laimėjo Tatran Strecovice komanda. Rungtynių pradžioje dominavo žaidėjai iš Ostravos, po pirmo kėlinuko pirmaudami 3-0, po antro 6-2. Nuostabus Tatran komandos atgimimas įvyko trečiame kėlinuke. Likus iki rungtynių pabaigos 1 min.1 sek.komanda sugebėjo išlyginti rezultatą 8-8 ir kova dėl aukso perkėlė į papildomą rungtynių laiką. Tatran žaidėjai dar vieną ir lemiamą durį varžovams durė pratęsimo 65 sek.

Beveik indentiškai vyko ir Norvegijos vyrų finalinė dvikova, kurią stebėjo 1405 sirgaliai. Aukso medalius laimėjusi Fjerdingby 8-7 nugalėjo savo varžovus Gjelleråsen tik per papildomą rungtynių laiką. Iki finalinės rungtynių sirenos likus nepilnoms 8 min.į priekį išsiveržė Gjelleråsen, bet jau po 10 sek. Fjerdingby rezultatą išlygino. Pergalingas įvartis buvo pasiektas sužaidus 6 min.papildomo laiko.

Nieko naujo neįvyko suomių grindų riedulio padangėje. Penktus metus iš eilės čempionų titulą vyrų čempionate laimėjo SSV komanda, penktose ir lemiamose serijos rungtynėse 7-2 nugalėję SPV Seinäjoki komandą. Finalinę dvikovą Hartwall Arenoje stebėjo 3089 sirgaliai.

Moterų čempionate dominavo SC Classic žaidėjos, penktose serijos rungtynėse 3-1 laimėjusios prieš NST Lappeenranta.

Storvreta komandos vyrai sugebėjo laimėti antrąjį Švedijos nacionalinį čempionatą iš eilės finalinėje kovoje nugalėję Warberg IC 8-7 po baudinių serijos. Dvikova stebėjo 11235 žiūrovai. Moterų čempionėmis tapo Djurgårdens JEI IBF laimėjusios prieš IKSU 6-5.

Lenkija šiais metais turi naują vyrų grindų riedulio čempioną. Madex Górale komandos vyrai nutraukė 11 metų buvusį Worwa Szarotka komandos dominavimą. Trečias, lemiamas serijos rungtynes, Górale laimėjo 3-2.