sausio 22, 2012

Baltarusijos atviroji grindų riedulio lyga: M.Karkausko įvarčių šou


Sausio 21 d. Minske vyko eilinis Baltarusijos atvirosios lygos grindų riedulio (angl.foorball) turas.

Tai buvo FLC Vilnius „Užkeiktųjų vienuolių“ komandos kapitono, Martyno Karkausko, diena. Puolėjas per dvi žaistas rungtynes pelnė net 6 įvarčius ir per 7 žaistas rungtynes iš viso pelnęs 11 įvarčių, įsitvirtino antroje vietoje tarp rezultatyviausių turnyro žaidėjų.

Martyno pastangos ir pelnyti 2 įvarčiai deja nepadėjo komandai pirmose dienos varžybose iškovoti pergalės prieš turnyro lyderius, „Dinamit“ komandą. Per pirmus du kėlinukus vyko labai atkakli kova, nei vienai komandai niekaip nesisekė įmušti įvarčio. Švieslentei skaičiuojant paskutinę antrojo kėlinuko minutę, staigus vilniečių išpuolis link varžovų vartų baigėsi M.Karkausko įvarčiu, kuris tiksliai užbaigė E.Cirtauto pradėtą ataką.

Trečiajame kėlinuke sužaidus 2 minutes, rezultatą išlygino „Dinamit“ atakų lyderis ir rezultatyviausias turnyro žaidėjas, M.Saltanov. Aikštės viduryje vilniečiams praradus kamuoliuką, puolėjas, staigiai iššokęs vienas prieš vartininką, savo šanso nepraleido. Kaip parodė tolesni įvykiai aikštelėje, tai buvo tik pradžia to dramatizmo, kuris neatlėgo iki paskutinių dvikovos sekundžių. Sekančių 3 minučių intervale komandos pelnė dar 3 įvarčius, vieną iš jų lietuviai (Mažvydas Satkus). Rungtynių laikui einant į pabaigą, likus 2 minutėms, „UV“ įgavo kiekybinę persvarą ir šansą išlyginti rezultatą. Už neleistiną veiksmą priešininkai buvo nubausti 2 minučių nuobauda. Lietuvos čempionai puikiai pasinaudojo galimybe ir jau po 20 sekundžių žaidžiant daugumoje pelnė įvartį. Po tikslaus J.Kondratovičiaus perdavimo pasižymėjo M.Karkauskas. Rezultatas tapo 3:3. Bet tai nebuvo galutinis rungtynių rezultatas. Kai jau atrodė, kad komandos šioje dvikovoje išsiskirs taikiai ir dvikova baigsis logiška baigtimi, prabėgus tik 20 sek. po vilniečių išlyginamojo įvarčio, krito apmaudus ir netikėtas įvartis į „Vienuolių“ vartus. Minskiečių puolėjo smūgiuotas kamuoliukas nebuvo labai jau pavojingas ir tikslus, bet jis kliudė vartininko koją ir rikošetu perskridęs per vartininką įkrito į vartus. Vartininko desperatiškos pastangos išgelbėti situaciją sėkmės neatnešė. Išvengti pralaimėjimo vilniečiai turėjo dar minutę, bet sekmė juos aplenkė. Apmaudžiai pralaimėta 3:4 (0:0,1:0,2:4).

Kitoje dvikovoje lietuviai stojo prieš pirmojo rato savo didžiausius skriaudikus, Minsko „Stoličnyje drakony“ komandą. Pirmoje komandų dvikovoje vilniečiai buvo skaudžiai pralaimėję 0:4, nors visų rungtynių metu niekuo nenusileido varžovui. Revanšo noras buvo didžioji „UV‘ varomoji jėga. Tai buvo juntama jau nuo pat rungtynių pradžios. Du M.Karkausko įvarčiai prabėgus 8-ioms minutėms suteikė komandai daugiau pasitikėjimo. Tiesa varžovai neužilgo sušvelnino skirtumą, bet dar vienas komandos kapitono įvartis baigiantis pirmam kėlinukui atstatė dviejų įvarčių persvarą. 3:1 po pimojo kėlinuko. Įpusėjus antrajam kėlinukui, varžovams neleistinai prasižengus, vilniečiai įgavo kiekybinę persvarą, kurią vėl sėkmingai išnaudojo. Tolimas Edvardo Cirtauto smūgis buvo tikslus.

Varžovai nemanė lengvai pasiduoti. Trečiajame kėlinuke jie sušvelnino santykį, bet M.Karkausko ketvirtas rungtynėse pelnytas asmeninis įvartis įtvirtino „Vienuolių“ revanšą rezultatu 5:2 (3:1,1:0,1:1). Pastarasis žaidėjas, esant rezultatui 4:2, nerealizavo baudinio, bet vėliau pelnytas įvartis kompensavo šią puolėjo nesekmę. Martynas buvo pripažintas geriausiu rungtynių žaidėju.

FLC Vilnius“UV“ surinkę 8 taškus, įsitvirtino turnyrinės lentelės 5-oje vietoje ir išsaugojo šansus kovoti dėl žaidimo atkrintamosiose varžybose, kuriose dalyvaus pirmosios 4 turnyrinės lentelės komandos. Dvi pirmaujančios čempionate komandos, „Dinamit“ ir „Vendetta“, praktiškai jau užsitikrino vietas atkrintamosiose kovose, o dėl kitų dviejų vietų turėtų vykti atkakli kova tarp 3-jų komandų – „Energija“, „Stella“ ir FLC Vilnius „UV“. Vilniečiai kolkas sužaidę 1-2 varžybomis mažiau nei visi čempionato dalyviai.

Kitos turo dvikovos, po labai atkaklių kovų, baigėsi sekančiai : „Energija“ – „Partizan“ 5:3 (1:2,2:1,2:0), „Vendetta“ – „Stella“ 4:3 (0:1,1:1,3:1). Pastaroje dvikovoje „Vendetta“ komanda nerealizavo net dviejų baudinių, bet rungtynių eigoje nusileisdami varžovams, jų pabaigoje sugebėjo pelnyti 2 įvarčius ir išplėsti taip reikalingą pergalę.

Sekančias čempionato rungtynes FLC Vilnius „UV“ Minske žais vasario 11-12 d.

Turnyrinė lentelė:


Komanda

Rungt.

Perg.

Lyg.

Pral.

Įvarčiai

Tšk.

1

Dinamit

8

6

1

1

47-27

19

2

Vendetta

8

6

1

1

37-24

19

3

Stella

8

4

0

4

29-32

12

4

Energija

9

3

3

3

36-30

12

5

FLC Vilnius UV

7

2

2

3

26-28

8

6

Partizan

8

1

2

5

22-41

5

7

Stolič.drakony

8

1

1

6

21-36

4

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą