gegužės 05, 2013

"Ardo" klubui - bronziniai Lietuvos grindų riedulio čempionato apdovanojimai

Finišavo III-čias Lietuvos grindų riedulio čempionatas. Trečius metus iš eilės čempionų vardus iškovojo Vilniaus klubas “UV 2003”. Bronzinius čempionato apdovanojimus iškovojo „Ardas“, 9:5 (3:2,2:1,4:2) įveikęs FLC „Vilnius“.

Susitikime dėl bronzinių apdovanojimų netruko atkaklios kovos. Ambicingas čempionato debiutantas FLC „Vilnius“ ilgai priešinosi labiau patyrusiam varžovui ir sužaidus 9 minutes net pirmavo 2:1. Pirmieji įvartį pelnė „ardiečiai“, po tikslaus komandos kapitono Andriaus Mickaus smūgio. Rezultatą po 2 minučių, po varžovo klaidos gynyboje, išlygino Tomas Radėnas, o dar po tiek pat laiko „Vilniaus“ komandą į priekį išvedė jos žaidžiantysis treneris Edvardas Cirtautas. Visgi šia minimalia persvara "Vilniui" ilgai džiaugtis neteko-jau po 40 sek.“Ardas“ po staigios Roberto Voitechovskio ir Jarrko Roytta atakos rezultatą išlygino, o iki pirmos poilsio pertraukėlės likus tik 3 sek.ir išsiveržė į priekį. Pasižymėjo Robertas Voitechovskij, tapęs rezultatyviausiu komandos žaidėju čempionate, viso pelnęs 7 įvarčius ir atlikęs 1 rezult.perdavimą. Po poilsio "Ardas" nemažino apsukų ir toliau nuosekliai didino savo persvarą, artėdamas prie bronzinių apdovanojimų. Patirties dar stokojantiems „Vilniaus“ komandos žaidėjams sunkiai sekėsi gynyboje stabdyti greitus "ardiečių" išpuolius. Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei rezultatas po Kęstučio Mikučio tikslaus smūgio tapo 9:4 ir atrodė, kad tai bus galutinis rungtynių rezultatas, tačiau su tuo dar nenorėjo susitaikyti FLC „Vilniaus“ žaidėjai, kurie, likus 13 sek. iki dvikovos pabaigos, užfiksavo galutinį dvikovos rezultatą - 9:5.

Įvarčius pelnė: „Ardas“ – 4:40 – Andrius Mickus (rez.perd.Jarrko Roytta), 9:10 - J.Roytta (A.Mickus), 19:57 – Robertas Voitechovskij (J.Roytta), 22:10 - J.Roytta (R.Voitechovskij), 38:57 – R.Voitechovskij (J.Roytta), 40:17 – A.Mickus (Albertas Kušlevičius), 48:15 - R.Voitechovskij, 50:11 - A.Mickus, 59:19 – Kęstutis Mikutis (Andrej Paškevič);

FLC „Vilnius“ – 6:30 – Tomas Radėnas, 8:30 – Edvardas Cirtautas, 37:20 – E.Cirtautas (T.Radėnas), 52:48 – Leonardo Jadkevič (Elidijus Rajeckas), 59:47 – Kasparas Žutautas.

Po šio susitikimo  buvo žaidžiamos pagrindinės sezono rungtynės -antroji finalo dvikova, kurioje “UV 2003”, po labai atkaklios kovos, 8:5 (2:1,3:3,3:1) nugalėjo savo pagrindinį pastarųjų dvejų metų konkurentą “Andajų” (pirmąją finalo dvikovą 2:1 laimėjo „UV 2003“).  Nuo rungtynių pradžios abi komandos keitėsi aštriais išpuoliais, o pirmas įvartis pelnytas sužaidus 9 minutes. Tolimu smūgiu jį pelnė “UV 2003” klubo įkūrėjas  Andrius Jelaga. Antras įvartis į “Andajaus” vartus krito 14-ą minutę. Po aštraus Viktoro Češulio prasiveržimo aikštelės kraštu ir tikslaus perdavimo, ataką tiksliu smūgiu į viršutinį vartų kampą užbaigė Jurijus Kondratovičius. “Andajaus” žaidėjams prireikė tik 46 sekundžių, kad rezultatą sušvelninti -po Kasparo Naskausko perdavimo įvartį pelnė komandos kapiotonas Tomas Toločka. Po poilsio pertraukėlės, jau 50-ą antrojo kėlinuko sekundę, “UV 2003” persvarą padidino labai aktyviai šiose rungtynėse žaidęs V.Češulis.

Varžovai nesiruošė lengvai pasiduoti, nes jiems buvo reikalinga tik pergalė, siekiant išlyginti finalinės serijos iki 2 pergalių rezultatą. Per sekančias 8 minutes “Andajus” į varžovų vartus sugebėjo įmušti 3 įvarčius ir išsiveržti į priekį 4:3, bet ilgai šios persvaros išsaugoti nepavyko -“vienuoliai” dar iki antros pertraukos pelnė 2 įvarčius ir trečiąjį kėlinuką pradėjo pirmaudami 5:4.

Traumų išretintam „Andajui“ seko jėgos, iš 12 komandos žaidėjų antrose finalo rungtynėse galėjo žaisti tik 8, o tuo sėkmingai paskutinėje rungtynių dalyje naudojosi „UV 2003“ puolėjai – 5-ą kėlinuko minutę savo trečią įvartį rungtynėse pasiekė J.Kondratovičius, o V.Češulio taiklus tolimas šūvis ir komandos kapitono Martyno Karkausko realizuotas baudinys, iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiai nei 1 minutei, leido komandai įgyti solidžią 4 įvarčių persvara - 8:4. Visgi, net ir praradus visas galimybes šiose rungtynėse iškovoti pergalę, „Andajaus“ žaidėjai parodė tikrą kovotojų charakterį ir dar prieš finalinį teisėjų švilpuką Nerijus Baliūtis įmušė 5-ą komandos įvartį.

Įvarčius pelnė: „UV 2003“ – 8:57 – A.Jelaga, 14:11 – J.Kondratovičius (rez.perd.V.Češulis), 20:50 - V.Češulis (Andrius Venckevičius), 33:54 - J.Kondratovičius (rez.perd.Eimantas Rudys), 35:10 – Mažvydas Satkus (V.Češulis), 44:55 - J.Kondratovičius, 58:16 - V.Češulis, 18:54 – M.Karkauskas;

„Andajus“ – 14:57 – T.Toločka (K.Naskauskas), 22:07 – Rolandas Bačkys (T.Toločka), 25:41 – N.Baliūtis (Egidijus Malachovskis), 29:12 – R.Bačkys (T.Toločka), 59:34 - N.Baliūtis (Egidijus Malachovskis).

Rezultatyviausių čempionato žaidėjų trejetukas: Tomas Toločka („Andajus“) – 12 įvarčių (4 rez.perd.), Jurijus Kondratovičius („UV 2003“) – 9 įv.(4 rez.perd.), Rolandas Bačkys („Andajus“) – 10 įv.(2 rez.perd.).