sausio 19, 2015

„Ardas“ neatsilaikė prieš atvirojo Lietuvos grindų riedulio čempionato lyderius Rėzėknės „BJSS-Asila“

Naujus metus čempionato lyderiai Rėzėknės „BJSS-Asila“ (Latvija)pradėjo 2 pergalėmis 4:1 (1:1,0:0,3:0) įveikę Vilniaus „FLC Vilnius“ ir 6:2 (1:0,4:1,1:1) Vilniaus „Ardą“. Pirmąją pergalę iškovojo daugkartiniai čempionai Vilniaus „UV 2003“ 4:2 (1:0,2:0,1:2) išvykoje nugalėję pastarųjų metų pagrindinius savo konkurentus Ignalinos „Vikingo“ riedulininkus.


Turnyro lyderiams iš Rėzeknės „Ardo“ riedulininkai kiek rimčiau pasipriešinti sugebėjo tik pirmą ir trečią kėlinukuose, kai vartus saugojo sunkiai pramušamas Rokas Rudenka. Roko saugomus vartus latviai pirmame kėlinuke įveikti sugebėjo tik jam baigiantis – 14 min. tikslą pasiekė tikslus Aleksandro Kotovo smūgis. Antrame kėlinuke  „Ardui“ leidus pailsėti puikiai savo vartus gynusiamvartininkui, antrasis „ardiečių“ vartų sargas neprilygo savo kolegai – A.Kotovas 21 min. pelnė antrą įvartį, o dar po dviejų minučių komandai pelnant trečią įvartį tiksliai asistavo savo komandos draugui V.Jermakovui. „BJSS-Asila“ persvara iki 4:0 28 min.padidėjo po dar vieno V.Jermakovo smūgio . Po minutės pavyko pasižymėti ir „Ardui“. Vienos atakos metu prie nuo latvių vartininko atšokusio kamuoliuko laiku suskubo puolėjas Vladimiras Malykh. Paskutinėmis kėlinuko sekundėmis rezultatą iki 5:1 dar kartą padidino latvis A.Baronskis. Trečiame kėlinuke į „Ardo“ vartus grįžus R.Rudenkai, „BJSS-Asilai“ vėl tik kartą pavyko įveikti jo saugomus vartus – 38 min.turėtą progą realizavo A.Kozlovas. Paskutinį rungtynių įvartį 42 min. pelnė puikiai kontratakoje sužaidęs vilniečių puolėjas Juranas Vilnius.
„FLC Vilnius“ riedulininkai su svečiais iš Latvijos kaip lygūs su lygiais kovojo du kėlinukus, bet paskutinė rungtynių dalis tapo lemiama rungtynių baigčiai. Rungtynių metu buvo daug mikrodvikovų, greičio, patikimos gynybos ir mažai smūgių į vartus. Tik 10-ą rungtynių minutę atliktas pirmasis rungtynių smūgis į vartų stačiakampį virto įvarčiu - vilniečius į priekį 1:0 išvedė Gediminas Sakalauskas. Trapi „Vilniaus“ persvara išsilaikė 3 minutes. Po gražiai įžaisto derinio pirmas kiek tikslesnis latvių smūgis į vartus atnešė sėkmę – iš aikštės krašto puikiu šūviu į varšutinį vartų kampą rezultatą išlygino Vitalijus Jermakovas  ( Michailo Ivenkovo rez. perd.). Antrajame kėlinuke taikus rezultatas 1:1 nepakito, o tik prasidėjus trečiam 2:1 į priekį išsiveržė „BJSS-Asila“. Šį ir trečiajį komandai įvartį po 10 minučių pelnė komandos kapitonas Antonas Baronskis. Galutinį susitikimo rezultatą 4:1 įtvirtino Andrejaus Kozlovo įvartis.
Gražiausios ir atkakliausios savaitgalio rungtynės vyko tarp stipriausių prėjusio sezono komandų Vilniaus „UV 2003“ ir Ignalinos „Vikingo“. Ambicingi jaunieji aikštės šeimininkai ignaliniečiai nuo rungtynių pradžios aktyviai puolė varžovų vartus, bet labiau patyrę „vienuoliai“, sėkmingai žaidę gynyboje, aštriai kontratakuodavo. Po tokių išpuolių ir buvo pelnyti 2 įvarčiai į šeimininkų vartus – 6 min. tikslus buvo Martynas Samulevičius, o dar po 2 min. savalaikį komandos kapitono Martyno Karkausko perdavimą tiksliai užbaigė Andrius Venckevičius. 22 min. po dar vieno M.Samulevičiaus įvarčio rezultatas tapo 3:0. „Vikingo“  riedulininkų tai nepalaužė ir jie dar intensyviau ėmė atakuoti priešininko vartus. 33 min.tolimas Viktoro Češulio smūgis pasiekė tikslą ir atgaivino viltis per likusį laiką pakeistį ignaliniečiams nepalankų rezultatą. Tačiau aktyviai puolant neišvengiamai atsiranda spragos gynyboje – viena tokių 34 min.ir pasinaudojo vilniečiai. Aikštelės kraštu prasiveržęs „UV 2003“ gretose žaidžiantis švedas Bjorn Tilenius atliko puikų perdavimą A.Venckevičiui ir pastaram tik beliko vienu lietimu tiksliai nukreiti kamuoliuką į vartus. 38 min. dar vienas V.Češulio įvartis kiek sumažino varžovų persvarą, bet per likusias iki rungtynių pabaigos 2 min. aikštelės šeimininkams daugiau įvarčių pelnyti nepavyko. Paskutinėmis dvikovos sekundėmis vilniečiai turėjo galimybę pelnyti ir penktą įvartį, bet atliekant baudinį M.Karkauskas nesugebėjo pergudrauti neblogas rungtynes sužaidusio vartininko Arno Telyčėno.
Būsimos čempionato runtynės bus žaidžiamos Vilniuje, SM „Tauras“ salėje sausio 24-25 dienomis. Į Vilnių atvyksta Minsko „Legion“ ir čempionato lyderiai „BJSS-Asila“, kurie sostinėje sužais tarpusavyje bei lazdas surems su „FLC Vilnius“ ir „UV 2003“. „Ardas“ sausio 24 d. 19.00 žais su Ignalinos „Vikingu“.
Turnyro lentelė:
Vieta
Komanda
Žaista
Laimėta
Lygiosios
Pralaimėta
Įvarčiai
Taškai
1
BJSS/Asila
4
4
0
0
19:6
12
2
Legion
3
2
0
1
9:6
6
3
FLC Vilnius
3
1
0
2
8:8
3
4
Ardas
3
1
0
2
6:13
3
5
UV 2003
3
1
0
2
8:11
3
6
Vikingas
4
1
0
3
9:16
3

Daugiau apie čempionato eiga: www.floorball.lt

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą