kovo 02, 2015

"Ardas" krito prieš čempionato lyderius

Pirmąją kalendorinio pavasario dieną Ignalinoje svečiavosi Lietuvos atvirojo grindų riedulio čempionato lyderiai iš Rėzeknės „BJSS-Asila“ ir Vilniaus „Ardo“ grindų riedulininkai. Latviai į savo sąskaitą įsirašė dar dvi pergales – 4:1 (0:0,1:1,3:0) įveikė vilniečius ir 4:2 (1:1,1:1,2:0) aikštelės šeimininkus „Vikingą“.

Vieni iš čempionato autsaiderių „Ardo“ riedulininkai gana ilgai ir atkakliai priešinosi čempionato lyderiams. Po dviejų kėlinukų švieslentėje degė taikus rezultatas 1:1. Pirmoje rungtynių dalyje komandos įvarčių nepasiekė, o prasidėjus antram, 17-ą minutę pirmieji pasižymėjo latviai – individualių pastangų dėka įvartį pelnė vienas „BJSS-Asila“ puolimo lyderių Aleksandras Kotovas. Rezultatą vilniečiai išlygino po 7 minučių. Savo įvarčių kraitį čempionate antru įvarčiu papildė Juranas Vilnius.
Kol „Ardas“ žaidė ramiai, apgalvotai ir patikimai gynyboje bei išpuolius rengdami kontratakomis, priešininkas neturėjo daug galimybių pelnyti įvarčių, bet trečiajame kėlinuke nusprendę pasivaržyti su varžovu greičiu ir bandymais aktyviau pulti vartus, dėl to turėjo gailėtis. Fiziškai stipresni, techniškesni latviai greit pasinaudojo atsiradusiomis spragomis gynyboje – 37-ą min. rezultatyviausias čempionato žaidėjas Markas Višniakovas išvedė komandą į priekį 2:1, o 42-ą ir 44-ą minutėmis puikiai asistavo komandos draugams Erikui Kravčenko ir A. Kotovui pelnant trečią ir ketvirtą įvarčius.

Ne ką mažiau atkaklesnė kova vyko tarp „BJSS-Asila“ ir „Vikingo“. Ir šiose rungtynėse po dviejų kėlinukų buvo lygus rezultatas - 2:2. Pirmi 9-ą min. turėtą progą realizavo svečiai (M. Višniakovas), o 13-ą min. Tomas Sinkevičius po komandos kapitono Viktoro Češulio perdavimo išlygino rezultatą 1:1. Antroje antrojo kėlinuko minutėje puikiai sužaidė šeimyninis duetas ir po tikslaus Mindaugo Čibiro perdavimo šeimininkus į priekį 2:1 išvedė tikslus Ado Čibiro smūgis. Trapia persvara ignaliniečiai ilgai nesidžiaugė – jau po 1 min. M. Višniakovas (Romano Šepilovo rez. perdav.) atstatė pusiausvyrą.  35-ą min. Markas po Deniso Višniakovo perdavimo pelno savo trečią rungtynėse įvartį, o dar po 3 minučių Aleksandras Petrovas (R. Šepilovo rez. perdav.) savo įvarčiu pirmose čempionate žaistose rungtynėse įtvirtino galutinę, jau aštuntą komandos pergalę turnyre. Be pralaimėjimų žengianti ir 24 taškus savo sąskaitoje turinti  „BJSS-Asila“, likus dviem susitikimams iki reguliaraus sezono pabaigos, jau užsitikrino pirmąją vietą ir teisę papildomose finalinėse rungtynėse grumtis dėl čempionų vardo.

Kovo 8 d. Vilniaus derbyje 18 val. sporto mokyklos „Tauras“ salėje lazdas surems dabartiniai Lietuvos čempionai „UV 2003“ ir bronziniai medalininkai „FLC Vilnius“.