spalio 15, 2011

Širvintiškiai - rudens lyderiai

Spalio 15 d. buvo žaidžiamos paskutinės trys vyrų žolės riedulio čempionato, II –ojo turo, rungtynės.
Žvarbų šeštadienį bene didžiausias fizinis krūvis, pagal varžybų reglamentą, teko Kėdainių ŽRK „Kėdainiai“ komandos žaidėjams. Vyrams, kurių beveik pusę yra bene dvigubai vyresni nei daugelis jų buvusių tiesioginių dienos priešininkų iš Širvintų ir Vilniaus, sunku buvo atlaikyti dviejų rungtynių, vykusių vieną po kitos, tempą. Žaidžiant dvi rungtynes, kurių kiekvienos vyksta po 60 minučių, o tarp jų poilsiui skirtas tik pusvalandis, labai svarbus faktorius yra fizinis žaidėjų pasirengimas, ko kėdainiškiams akivaizdžiai ir truko. Vyrų žolės riedulys Lietuvoje yra mėgėjiška sporto šaka, daugelis jį žaidžia savo malonumui po darbų ir mokslų, todėl tikslingą fizinį, techninį ar taktinį pasiruošimą sunku vykdyti, juolab galimybių bei sąlygas tai daryti lauke turi gal tik riedulio atstovai iš Šiaulių ir Vilniaus, kur yra įrengti specializuoti dirbtinos dangos žolės riedulio stadionai.
Pirmose dienos rungtynėse ŽRK „Kėdainiai“ į aikštę išbėgo žaisti prieš Širvintų ,,Inta - Baltic Champingnons". Realizavę 2 mažuosius kampinius ir įmušę 2 įvarčius iš žaidimo, rungtynes 4-0 laimėjo širvintiškiai. Trumpai atsiputę, kėdainiečiai stojo į kovą prieš ne ką prastesnį varžovą - Vilniaus SŽK ,,Žuvėdra-Tauras" žaidėjus. Šaltas šeštadienio ryto oras irgi darė savo įtaką – sportininkų organizmui sunku vėl įgauti reikiamą kondiciją rungtynėms, kai jis atvėsta po gauto krūvio prieš tai žaistose rungtynėse. Ir antroje savo dvikovoje su turnyrinės lentelės kaimynais, kėdainiečiams nepavyko išvengti pralaimėjimo stambiu rezultatu 1-6. Paguodos įvartį kėdainiečiams pelnė labiausiai patyręs komandos žaidėjas, geriausias praėjusių metu Lietuvos riedulininkas, Darius Preidis.
Pirmojo rato varžybų sezoną uždarė čempionato lyderių, Vilniaus SK,,Ardas-Rudamina" ir Širvintų ,,Inta - Baltic Champingnons", dvikova. Beveik 45 rungtynių laiko minutes švieslentėje degė du nuliai ir tik tada buvo pelnytas pirmas rungtynių įvartis. Jį pelnė, realizavęs mažąjį kampinį, širvintiškių atakų ir šio čempionato puolimo lyderis, Giedrius Adomavičius. Rungtynių laikui einant į pabaigą, tas pats Giedrius pelnė ir antrąjį savo įvartį rungtynėse, greitoje atakoje, individualių veiksmų pagalba, išsivadavęs nuo gynėjo globos ir tiksliai pasiuntęs kamuoliuką į vartų kampą. Rezultatas 2-0 nepasikeitė iki finalinio teisėjo švilpuko.
Nieko nesukuriant prie varžovų vartų sunku tikėtis teigiamo rezultato. Tai pasakytina apie Vilniaus SK,,Ardas-Rudamina" pastaruoju metu demonstruojamą žaidimą. Komandai prieš sezoną palikus keliems patyrusiems žaidėjams ir pasipildžius jaunais, mažai žaidybinės patirties turintiems žaidėjams, sunku demonstruoti tokį žaidimą, kurį komandą žaidė praėjusį sezoną. Juolab, kad komandos atakų lyderiui, puolėjui Artūrui Zaleskiui daugiau šiemet padedant saugams, o ne būnant atakų smaigalyje, puolime akivaizdžiai trūksta buvusio agresyvumo ir indiviadualaus sugebėjimo įveikti varžovą greičiu, kuo visada išsiskirdavo A.Zaleskis. Paskutinėje dvikovoje širvintiškiai buvo greitesni, agresyvesni bei labiau norėjo laimėti bei atsirevanšuoti už apmaudžiai pralaimėtas pirmasias tarpusavio rungtynes savo pagrindiniams oponentams dėl čempionų vardo. Net ir ne visai pagristi vilniečių priekaištai po rungtynių teisėjams dėl kai kurių jų sprendimų nesumenkina širvintiškių pelnytos pergalės ir lyderių pozicijos po pirmojo rato. Pergalių ir įvarčių reikia siekti, ir savo pranašumą prieš tiesioginius varžovus įrodinėti reikia kovojant aikštelėje, o ne priekaištaujant dėl vienų ar kitų teisėjų sprendimų. Tik tie, kas sugeba savo emocijas sutelkti tiesiogiai į žaidimą, o ne į beprasmius ginčus, geba pasiekti daug.
Po trumpos pauzės komandos pradės jau uždarų patalpų žolės riedulio sezoną, kuriame širvintiškiai sieks patvirtinti savo, praėjusio žiemos sezono, lyderiavimą, o kitos komandos - bandyti tai perimti.

3 komentarai:

  1. Elidijau pasiskolinu pusę Tavo straipsnio:)tikiuosi nepyksi, su linkėjimais INTA:)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Visada prašom, jei tik tinka :)Kam išradinėti iš naujo dviratį, jei jis jau išrastas :)

    AtsakytiPanaikinti
  3. ačiū, patinka toks požiūris;)

    AtsakytiPanaikinti