sausio 18, 2012

Pergalė paskutinėmis sekundėmis

Sausio 15 d. “Ardas” žaidė paskutines pirmojo rato grindų riedulio Megėjų lygos varžybas. Priešininkas buvo kaimynas turnyrinėje lentelėje – “Norfa”. Rungtynės buvo atkaklios, bet nerezultatyvios. “Ardo” komanda kaip niekad turėjo ilgą atsarginių žaidėjų suolelį, kuo varžovai negalėjo pasigirti. Norfai atstovavo tik 5 aikštės žaidėjai, bet 3 iš jų buvo pajėgūs, patyrę žaidėjai, iš Lietuvos čempionų, FLC Vilnius “UV” komandos. Jie ir buvo didžiausia grėsmė “Ardo” vartams. Prabėgus 9 minutėms “Norfa” į priekį išvedė Mažvydas Satkus, išvakarėse pasižymėjęs ir Baltarusijos atviros lygos varžybose, atstovaudamas “UV” komandai. 13-ą kėlinuko minutę, iššokęs vienas prieš vieną su varžovų vartininku, "Ardui" įvartį pelnė visose rungtynėse aktyviai žaidęs Robertas Voitechovskij. Rezultatas 1:1 išliko nepakitęs visą antrą kėlinuką ir beveik visą trečiąjį. Rungtynėms artėjant į pabaigą atrodė, kad jos taip ir baigsis, nerezultatyviomis lygiosiomis, bet tada netikėtai iššovė “Norfos” gynėjas Artiom Sobol. Jo tolimas, klastingas, žemai smūgiuotas kamuoliukas prasprūdo tarp vartininko kojos ir virpsto. Iki finalinės sirenos buvo likusios tik 3 minutės ir trumpa galimybė “Ardo” žaidėjams kažką pakeisti, kad išvengti pralaimėjimo. Likus iki rungtynių pabaigos tik 46 sek. ardiečius jau ne pirmą kartą šiame turnyre išgelbėjo komandos puolėjos Violitos Kossak gebėjimas realizuoti susidariusias įvartines situacijas. Jos įvartis lėmė trečiąją “Ardo” pergalę lygoje rezultatu 3:2 (1:1,0:0,2:1).

Kitose dienos rungtynėse susitiko lygos autsaideriai “Lintel” ir “Swedbank”, savo sąskaitose dar neturėję nei vienos pergalės. Įtikinančią pergalę 7:3 (4:1,1:0,2:2) iškovojo “Swedbank”, nublokšdami savo priešininką į paskutinę turnyrinės lentelės vietą.