sausio 05, 2012

Tarptautinės grindų riedulio federacijos sektretorius John Liljelund: „Grindų riedulis privalo būti Olimpine sporto šaka“


2015 metais, kai Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) spręs kokios sporto šakos yra pasiruošusios prisijungti prie Olimpinių žaidinių 2024 metais, Tarptautinė grindų riedulio federacija (angliškas trumpinis IFF) nori būti pasiruošusi. Tam reikalingas visuomenės ir žiniasklaidos susidomėjimas. IFF generalinis sekretorius John Liljelund mano, kad turi būti atliktas didžiulis darbas, jei Grindų riedulio asociacija ir bendruomenė nori tapti Olimpine sporto šaka.

Kas turi būti pasiekta, kad sporto šaka taptų Olimpine?

TOK kriterijų sąrašas yra begalinis. IFF privalo tiksliai nurodyti kiek žaidėjų žais Olimpinėse žaidynėse. Kitas klausimas susijęs su privaloma infrastruktūra. Maža to, grindų riedulys turi būti universali sporto šaka, tai reiškia - žaidžiamas ne mažiau kaip 75 šalyse. Ir galiausiai sporto šaka nebus patvirtinta kol nebus pakankamas pajėgių žaidėjų skaičius arba kitaip tariant tankumas, kas užtikrintų įdomias varžybas. Atsižvelgiant į dabartinę situaciją,Švedija, Šveicarija, Suomija turi mušti mažiau įvarčių (šypsosi). Na ir aišku paskutiniai, bet nemažiau svarbus kriterijai yra sporto žinomumas, imidžas ir rinkodara.

Ar galėtumėte paaiškinti du paskutinius kriterijus – imidžas ir rinkodara?

Nėra vieningo sporto šakos pavadinimo. Šveicarijoje jis vadinamas unihockey, Suomijoje - slalibandy, Švedijoje ir Norvegijoje - innebandy ir nepamirškime apie plačiai naudojama pavadinimą - floorball. Būtų labai gaila, jei TOK nariai savo apsisprendime pasakytų, kad nėra girdėję apie floorball, o vėliau paaiškėtų, kad jų vaikai žaidžia puikiąją sporto šaką –unichockey ir jų tėvai labai tuo didžiuojasi. Kitas žingsnis - teisinga linkme skirti daugiau dėmėsio žaidėjams. Sirgaliai, fanai ir pradedantys žaidėjai turi į kažką lygiuotis.

Ar yra tikimybė, kad grindų riedulys bus TOK sąraše 2015 metais?

Mes darome visus reikalingus veiksmus, bet sunkiausias darbas tik priešaky. Nacionalinės asociacijos ir visa grindų riedulio šeima turi dirbti kartu. Manau, kad geriausiu atvėju mes pateksime į sąrašą 2019 metais.

Jūs jau kalbėjote apie pergales didele persvara paskutinėse Pasaulio pirmenybėse. Ar tokios varžybos daro blogą reprezentaciją grindų rieduliui?

Tokios varžybos, į vienus vartus, leidžia žiniasklaidai ruošti neigiamus reportažus, apžvalga tampa nebeįdomi sporto megėjams. Netgi žiūrovai po tokių rungtynių gali skųstis, kad jiems nebepatinka grindų riedulys dėl nuobodžių rungtynių. Tad labai svarbu pakelti grindų riedulio lygį ir sukurti didesnę konkurenciją tarp šalių, dalyvaujančių pasaulio primenybėse.

Kaip galima tą pasiekti? Kaip sukurti didesnę konkurenciją aikštelėje?

Švedija, Suomija, Šveicarija ir Čekija – keturios stiprios grindų riedulio atstovės. Jos turi mokyti kitas šalis savo treniravimo ir rungtynių filosofijos. Mes turime panaikinti žaidimo lygio skirtumus kuo greičiau. Tikslas turėti 16 komandų, kovojančių už patekimą į ketvirtfinalį ir 10 komandų, kovojančių už patekimą į pusfinalį.

Kodėl grindų riedulys turi tapti Olimpine sporto šaka?

Tai dinamiška sporto šaka, kuri gali sudominti daug nepilnamečių. Grindų riedulys - tai 60 minučių jaudinančių situacijų: smūgiai į vartus, vartų išsaugojimai nuo įvarčių, dvikovos, blokai, pražangos, taktiniai sprendimai ir greitis.

TOK svarbus yra žiniasklaidos susidomėjimas. Ar Pasaulio čempionatai sulaukia pakankamo žiniasklaidos susidomėjimo?

Moterų pasaulio čempionate, St. Gallene (Šveicarija), buvo akredituota 120 žurnalistų. Atsižvelgiant į tai, kad tai buvo moterų čempionatas, šis skaičius yra ženklus. Nors aš nesuprantu vokiškai, man patiko pranešimų apimtis ir skaičius vietinėje žiniasklaidoje. Taip pat pirmenybių svetainė sulaukė nemažai lankytojų. Esu patekintas žiniasklaidos susidomėjimu.

Kiek patenkintas esate žiūrovų skaičiumi?

Po penkių pirmų dienų bendrai varžybas stebėjo 14.700 žiūrovų. Tai yra ketvirtas pagal dydį visų laikų rekordas. Man patinka rausvai rožinė šio čempionato spalva, kuri visiems tapatinama būtent su šiuo renginiu. Dar niekada nesu matęs tokio bendro viso čempionato vaizdo. http://www.youtube.com/watch?v=-ViRoRP2ooU&feature=plcp&context=C30e6490UDOEgsToPDskKxupvR78Alx1IVv12ZgLnx

Vertimas: Artiom Sobol
Šaltinis http://www.wfc2011.ch/interview_lijlelund/

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą