gegužės 29, 2015

Europos vyrų žolės riedulio čempionų taurės Iššūkio III turnyras: iki galutinės pergalės“Ardui-Rudaminai“ pritruko vieno pergalingo žingsnio.

Gegužės mėn. 22-25 dienomis Kroatijos sostinėje Zagrebe vyko Europos čempionų taurės Iššūkio III(EuroHockey Club Champions Challenge III) turnyras, kuriame dalyvavo ir dvi stipriausios Lietuvos komandos - Vilniaus „Ardas-Rudamina“ ir Širvintų „Inta-Baltic Champignons“. 


Pirmoji diena:  Zagrebas turnyro dalyvius pasitiko žvarbiu oru ir nuo ryto nenustojančiu lietumi. Pirmieji turnyrą atidarė „Ardas-Rudamina“ ir Graikijos „Napeos Apollon“ riedulininkai. Komandas nuo pirmųjų minučių merkė lietus, o geriau prie situacijos prisitaikę graikai jau 18 minutę pirmavo 2:0. Iš pradžių jie realizavo mažąjį kampinį, o po to pasižymėjo greitoje atakoje. Vis dėlto „Ardas-Rudamina“ greitai atsitiesė. 22 min. legionierius iš Baltarusijos Dmitrijus Chachaluška rezultatą sušvelnino, o 28 min. Vitalijus Rincevičius ir išlygino rungtynių rezultatą. 
„Ardiečiai“ žaidė aktyviau, tačiau sąlygos aikštėje vis blogėjo. Nauja Zagrebo stadiono danga nespėjo sugerti vandens, specialių šepečių vandeniui nustumti šeimininkai neturėjo, todėl teisėjai nusprendė rungtynes nutraukti ir antrąją jų dalį sužaisti kitą dieną.
Toks pat likimas ištiko ir vakare turėjusias vykti A grupės rungtynes tarp šeimininkų „Marathon“ ir bulgarų NSA ekipų. Dėl kilusios audros su perkūnija mačas nukeltas į kitą dieną.

Antroji diena:  Nuo pat ankstaus ryto, 9 val. buvo pratęstos išvakarėse nutrauktos rungtynės tarp lietuvių ir graikų. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 2:2, o komandas po 15-os sužaistų minučių ir vėl pradėjo merkti lietus. Išvakarėse pirmieji pasižymėję graikai, šį kartą pirmieji praleido įvartį – kėlinio pradžioje, kol nepradėjo lyti, aikštėje akivaizdžią persvarą turėję sostinės riedulininkai 51 min. realizavo mažąjį kampinį. Laikų po stipraus smūgio ir nuo vartininko atšokusio kamuoliuko suskubo Robertas Voitechovskis .Vis dėlto galutinį dvikovos rezultatą pakoregavo vėl prapliūpęs lietus – žaidimas išsilygino ir tapo loterija, kurioje sėkmingesni buvo varžovai - 66 min. jie taip pat po mažojo kampinio išlygino rezultatą. Rungtynės taip ir baigėsi - 3:3.
Vakare „Ardui-Rudaminai“ teko žengti į lietuvišką dvikovą su Širvintų „Inta-Baltic Champignons“. Paaiškėjo, kad didesnis poilsio laikas Širvintų komandai pranašumo nesuteikė. „Ardo-Rudaminos“ legionieriai iš Baltarusijos Vladislavas Kočkin (16 min.) ir Aleksandras Čuchaj (24 min.) dviem taikliais smūgiais greitai sukrovė vilniečiams solidžią persvarą.
32 min. „Inta-Baltic Champignons“ pelnė teisę mušti 7 metrų baudinį ir komandos kapitonas Giedrius Gridziuška sušvelnino skirtumą. 38 min. jau iš žaidimo pasižymėjo Tomas Lakštauskas ir rezultatas tapo lygus. Tuomet darbo vėl ėmėsi „Ardo-Rudaminos“ legionieriai. 43 min. V. Kočkin sugrąžino vilniečiams pranašumą, o 54 min. Jevhenijus Churs padėjo rungtynėse tašką - 4:2. „ Ardui-Rudaminai“ tai buvo ketvirtasis iš eilės laimėjimas per mėnesį Lietuvoje ir Europoje vykusias tarpusavio rungtynes.


Trečioji diena: „Ardas-Rudamina“ be didesnio vargo 4:1 (2:0) nugalėjo grupės autsaiderius vengrų „Olcote“ ir B grupėje užėmė pirmąją vietą. Tačiau šios rungtynės nebuvo iš lengvųjų realizuojant gausybę turėtų progų. Pirmąją 5-ą minutę neišnaudojo Aleksandras Mankovskij, nerealizavęs 7 m baudinį. "Ardiečiai" ir toliau spaudė varžovus prie jų vartų, bet užbaigiant atakas vis pritrukdavo tikslumo. 24 min.pagaliau krito pirmasis įvartis, kurį nuo 7 m žymos įmušė komandos veteranas Valentinas Jankevičius. Po 7 min. kraštu prasiveržęs Robertas Voitechovskij tiksliai perdavė kamuoliuką Dariui Preidžiui, o pastarojo stiprus ir tikslus smūgis padidino komandos persvarą iki 2:0. Po pertraukos aikštėje ir toliau dominavo mūsų komanda, o 5-ą kėlinuko minutę rezultatą iki 3:0 didina individualų meistriškumą pademonstravęs ir gražų smūgį versta lazda atlikęs A.Mankovskij. 57 min. "Ardo" gynėjų klaida leido vengrams kiek sušvelninti rezultatą - 1:3. Neginčytiną persvarą ir galutinį rungtynių rezultatą vilniečiai įtvirtino 66 min.po mažojo kampinio. Antrąjį savo įvartį pelnė V.Jankevičius.

Lemiamose turnyro runtynėse dėl vienos iš dviejų pirmųjų vietų "Ardo-Rudamino" varžovais tapo A grupės antroji komanda HC "NSA Sofia" (Bulgarija), o kitos poros varžovais tapo pirmoji A grupės komanda HK "Marathon" (Zagrebas) ir antroji mūsų grupės komanda Širvintų "Inta-Baltic Champignons", paskutinėse lemiamose grupės rungtynėse įveikusi graikus iš "Napeos Apollon" 2:1 (1:0).
Pirmą kartą Lietuvos žolės riedulio istorijoje dvi vyrų komandos iškovojo teisę kovoti dėl Iššūkio III taurės turnyro nugalėtojų vardo ir patekimo į aukštesnį divizioną. Prieš 2 metus“ardiečiai“ būtent Zagrebe jau džiaugėsi pergalingu finišu ir iki šiol didžiausiu pasiektu laimėjimu Europos turnyruose.


Ketvirtoji diena:  Nuo pat rungtynių su bulgarais pradžios mūsų komanda aikštėje nenusileido varžovams, bet per visą turnyrą susikaupęs nuovargis akivaizdžiai koregavo žaidėjų veiksmus aikštėje. Truko tikslumo užbaigiant gausybę aštrių atakų ir gynyboje, o varžovai puikiai tuo pasinaudojo kontratakose - pirmasis įvartis į "Ardo" vartus krito 13 min. ir dar po 7 min. švieslentėje jau švietė 0:3 bulgarų naudai. "Ardiečių" žaidimas išsiderino, atsirado nervingumas ir mažėjo tikėjimas dėl galutinės pergalės svarbiausiose turnyro rungtynėse. Ketvirtas įvartis krito paskutinėmis pirmojo kėlinio sekundėmis ir poilsiui vilniečiai išėjo žemai panarinę galvas. Visgi po pertraukos prabėgus 4 min. Aleksandro Mankovskij tikslus smūgis kiek pakėlė komandos dvasią, bet 63 min.ir vėl gynėjai nesužiūrėjo greitai ir tiksliai puolime žaidusių bulgarų, kurie po gražios 4 perdavimų kombinacijos 5-ą kartą nuginklavo patikimai viso turnyro metu žaidusį vartininką Roką Rudenką. "Ardas-Rudamina" žaidėjai visada pasižymėjo kovotojų dvasia, nepasiduodantys iki pat rungtynių pabaigos, ką ir vėl pademonstravo šios dvikovos pabaigoje. Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei 3 min. kraštu prasiveržęs Robertas Voitechovskij tiksliai perdavė kamuoliuką Vladislavui Kočkin, kuriam beliko tik nukreipti jį į tuščius vartus. Dar po dviejų minučių Tomas Kušlevič po mažojo kampinio trečią kartą įveikė varžovų vartininką. Bet tai buvo viskas ką tose rungtynėse įstengė nuveikti daugkartiniai Lietuvos čempionai. Pralaimėta garbingai pajėgiam varžovui, šį kartą pranokusius mūsų komandą tiek taktiškai, tiek fiziškai. "Ardo-Rudaminos" turnyre užimta 3-ioji vieta yra aukščiausias komandos pasiekimas tokio lygio Europos turnyruose.
   

Geriausio komandos žaidėjo prizu turnyro organizatorių buvo apdovanotas jauniausias "Ardo" žaidėjas, septyniolikametis baltarusis Vladislavas Kočkin.
Širvintų "Inta-Baltic Champignons" savo kovą turnyro šeimininkams „Marathon“ pralaimėjo 1:3.

Galutinė komandų rikiuotė:
1.
HC NSA Sofia (Bulgarija) Iškovojo kelialapį į EuroHockey Club Champions Challenge II 2016
1.
HK Marathon (Kroatija) Iškovojo kelialapį į EuroHockey Club Champions Challenge II 2016
3.
Ardas-Rudamina (Lietuva)
3.
Inta-Baltic Champignons (Lietuva)
5.
Napeos Apollon HC (Graikija)
5.
HK Moravske Toplice (Slovėnija)
7.
Olcote HC (Vengrija)

Daugiau nuotraukų iš turnyro ir kelionės į svetingąją Kroatiją čia: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1049555581739628.1073741833.162907453737783&type=3

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą