birželio 16, 2015

Žolės riedulio čempionato finalo serijoje – 1:1

2014-2015 metų Lietuvos vyrų žolės riedulio didžiojo finalo serija iki 2 pergalių prasidėjo įspūdinga Vilniaus „Ardo-Rudaminos“ pergale prieš nuolatinius paskutinių metų priešininkus Širvintų „Intą-Baltic Champignons“ net 5:1 (1:0), o  antrose rungtynėse 3:2 (3:0) pergalę šventė širvintiškiai.

Pirmasias serijos rungtynes Rudaminoje geriau pradėjo širvintiškiai, per pirmąsias 5 minutes privertę „Ardo-Rudaminos“ vartininką Roką Rudenką keletą kartų gelbėti savo komandą.
Vis dėlto netrukus vilniečiai perėmė iniciatyvą ir 26 min. uždirbo 7 metrų baudinį, kurį įmušė legionierius iš Baltarusijos Aleksandras Mankovskij.
Pirmaujanti ekipa prieš pertrauką mušė ne vieną mažąjį kampinį, bet daugiau įvarčių pelnyti nepavyko. Padėtis pasikeitė antrajame kėlinyje, kai kitas „Ardo-Rudaminos“ baltarusis Jevgenijus Churs realizavo standartinę padėtį 43 min.
50 min. širvintiškis Domantas Lekys sušvelnino skirtumą, bet jau 53 min. Valentinas Jankevičius dar vieną mažąjį kapinį pavertė įvarčiu ir sugrąžino vilniečiams 2 įvarčių pranašumą.
Netrukus J. Churs po mažojo kampinio pelnė dar vieną įvartį ir rungtynių laimėtojų klausimas buvo išspręstas. Tašką rungtynėse 69 min. padėjo Vitalijus Žemoit, taikliu smūgiu iš arti užbaigęs puikią Artūro Zaleskio ir Vitalijaus Ryncevič kombinaciją.

Čempionato didžiojo finalo serija antrosiomis rungtynėmis nesibaigė. Širvintų „Inta-Baltic Champignons“ Vilniuje nugalėjo Vilniaus „Ardą–Rudaminą“ 3:2 (3:0) ir išlygino serijos iki 2 pergalių rezultatą - 1:1.
„Inta-Baltic Champignons“ pirmąjį kėlinį laimėjo net 3:0.
Šį kartą lygi kova vyko pusę pirmojo kėlinio, tačiau po to Širvintų komanda vieną po kito realizavo du mažuosius kampinius ir įgijo solidžią persvarą. Lyg to būtų negana - paskutinėmis kėlinio akimirkomis „Inta-Baltic Champignons“ surengė greitą ataką, kurią taikliu smūgiu užbaigė Andrius Šarka.
Vis dėlto „Ardas–Rudamina“ baltos vėliavos neiškėlė ir po pertraukos ėmė spausti jaunesnius varžovus. 44 min. vilniečiai pagaliau uždirbo pirmą mažąjį kampinį ir jį iš karto įvarčiu pavertė Aleksandras Mankovskij.
Vėliau širvintiškiams kurį laiką pavyko atmušinėti varžovų atakas, bet 60 min. Vitalijus Ryncevič pasinaudojo dar vienu mažuoju kampiniu ir sušvelnino savo ekipos atsilikimą iki minimumo.
Paskutiniąsias 10 min. Vilniaus komanda žaidė „va-bank“, todėl ir pati susikūrė progų trečiajam įvarčiui pelnyti, ir „Inta-Baltic Champignons“ galėjo varžovus nubausti kontratakose. Vis dėlto abiejų komandų puolėjams trūko tikslumo arba nepavykdavo įveikti vartininkų.

Tad Lietuvos čempionato aukso medalių likimas paaškės lemiamose - trečiosiose - rungtynėse. Jos vyks birželio 19 d. 19 val. Rudaminoje.