lapkričio 27, 2011

Grindų riedulys plečia savo geografijąLapkričio 26 d. Lietuvos II-ojo grindų riedulio vyrų čempionato kovos atkeliavo į Ignaliną. Tai buvo pirmas toks renginys už Vilniaus ribų.
Vyko ne tik čempionato pirmojo rato kovų pabaigtuvės, bet ir pažintis su įdomia sporto šaka vietiniams sporto mėgėjams. Ignalinoje jau kurį laiką vietiniai jaunuoliai bando pažinti žaidimo niuansus ir kaip parodė tarp čempionato dalyvių kovų surengtos draugiškos vilniečių ir ignaliniečių rungtynės, jiems tai visai neblogai sekasi. Gavę iš federacijos dovanų inventoriaus šis jaunimas jau po neilgo laiko turėtų tapti rimtais priešininkai dabartinėms komandoms. O draugiškos varžybos, kaip joms ir dera, baigėsi taikiai, 1:1.
Pirmose dienos čempionato rungtynėse susitiko turnyrinės lentelės kaimynai – SK „Ardas“ ir „Vilkai“. Visą pirmą kėlinuką vyko gana apyligė kovą, nors tiek puolime tiek gynyboje racionaliau ir aktyviau žaidė „Ardas“. Susikurę nemažai gerų progų pelnyti įvartį ardiečiai visgi tik kartą sugebėjo įveikti „Vilkų“ vartininką Andrius Orlauską. Iki pertraukos likus 2 sekundėms įvartį pelnė aktyviai šiose rungtynėse žaidęs „Ardo“ puolėjas Robertas Voitechovskij. Antrajame rungtynių kėlinyje vykusi kova rezultato 1:0 nepakeitė. Trečio kėlinuko 11-ą minutę, „Vilkų“ komandoje žaidžiantis suomis Antti Niininen, sulaukęs savalaikio perdavimo iš už varžovų vartų, gražiu ir tiksliu smūgiu iš toli pelnė išlyginamąjį įvartį. Abiejų komandų noras ir ryžtas laimėti dvikovą per likusias minutes iki finalinės sirenos žadėjo bekompromisę kovą. Tačiau 13-a rungtynių minutė kiek pakoregavo šios kovos eigą. Pasinaudojęs varžovų vartininko ir gynėjo nesuderintais veiksmais, sėkmingai šia situacija pasinaudojo „Ardo“ žaidėjas Andrej Paškevič, pelnęs įvartį ir išvedęs „Ardą“ į priekį. Likusį rungtynių laiką „Vilkai“ atkakliai bandė pakeisti esančią situaciją, bet geras priešininkų žaidimas gynyboje ir pavojingos kontratakos leido „Ardo“ žaidėjams pergalingą rezultatą 2:1 išlaikyti iki rungtynių pabaigos. Tai buvo pirmoji komandos pergalė ir ji komandai, po pirmojo čempionato rato kovų, leido įsitvirtinti trečioje turnyrinės lentelė vietoje.
Per rungtynes SK „Ardas“ atliko 16 smūgių, „Vilkai“ – 15.
1 kėlinys
SK „Ardas“ – 19:58 – R.Voitechovskij (rez.perd. A.Ilgevičius)
3 kėlinys
„Vilkai“ – 10:52 – A.Niininen (rez.perd. M.Varnelis)
SK „Ardas“ – 12:32 – A.Paškevič

Komentarai po rungtynių :
A.Orlauskas, „Vilkų“ komandos vartininkas:
„Nuo pat rungtynių pradžios iki trečiojo kėlinuko vidurio niekaip nesisekė suderinti savo žaidimo tarp gynėjų ir puolėjų grandies, nevaldėme žaidimo aikštės viduryje, žaidėme per siaurai, neišnaudojome visos aikštės ploto. Kelis kartus varžovus nuo įvarčio išgelbėjo virpstas. Gaila,kad pirmajame kėlinuke trauma patyrė mūsų komandos kapitonas Arūnas Krasauskas ir jo indėlio mums labai trūko. Kai trečiajame kėlinuke pagaliau mums pavyko surasti savo žaidimą -pelnėme įvartį. Deja gana greitai praleidome antrą įvartį, o mūsų pastangos per likusį rungtynių laiką pakeistį rezultatą rezultatų nedavė.“
Patiko žaisti šioje puikioje Ignalinos sporto centro salėje. Gaila, kad tokių bazių, tinkančių grindų rieduliui, Vilniuje labai trūksta.“
A.Ilgevičius, SK „Ardas“ vadovas: „ Pasiekėme pirmąją pergalę čempionate ir esame labai geros nuotaikos taip užbaigdami pirmojo rato kovas. Šiandien pavyko gerai sužaisti taktiškai, nebuvo chaotiško bėgiojimo po aikštelę. Nuo rungtynių pradžios stengėmės ramiai kontroliuoti kamuoliuką, žaisti dažnais perdavimais ir aštriu žaidimu puolime kurti įvartines situacijas. Jų šiandien turėjome gana daug, bet realizuoti pavyko tik dvi. Dabar ,dalyvaudami mėgėjų lygos turnyre, ruošimės pavasarį vyksiančioms antrojo rato kovoms, kaupsime žaidybinę patirtį, stengsimės tobulinti gebėjimus realizuoti įvartines situacijas ir galbūt sustiprinę savo gretas papildomais žaidėjais, bandysime įkąsti čempionate pirmaujančioms komandoms.“

Pirmojo rato pabaigos puošmena tapo rungtynės tarp pirmaujančių komandų – FLC Vilnius „UV“ ir SK „Andajus“. Varžovai lygiaverčiai vienas kito, rungtynės buvo labai įtemptos, atkaklios ir kas nelabai budinga abejoms komandoms – gana kieto kontakto dvikova.
Sėkmingiau dvikova pradėjo „Andajus“. Ramiai ir užtikrintai kontroliuodami kamuoliuką, jie vieną po kitos kūrė pavojingas situacijas prie varžovų vartų. Toks varžovų žaidimas akivaizdžiai trikdė „UV“ veiksmus aikštelėje ir pastangas perimti iniciatyvą į savo rankas. 9-ą rungtynių minutę stiprus ir tikslus Vido Turavičiaus smūgis pro priešininkų pastatytą sienelę, po užfiksuotos baudos, išvedė „Andajų“ į priekį. „Vienuoliams“ sunkiai sekėsi surasti savo žaidimą. Gynyboje jie dažnai nespėdavo tinkamai stabdyti varžovų išpuolius, o puolime nesisekė kurti situacijų,kurios įgalintų pekeisti esamą rezultatą. Visgi, rungtynių pirmojo kėlinuko laikui skaičiuojant paskutines sekundes, jie pelnė įvartį. Po savalaikio komandos kapitono Martyno Karkausko perdavimo, ataką rezultatyviai užbaigė Edvardas Cirtautas.
Antrame kėlinuke, 11-ą minutę, „Andajaus“ gynėjas Saulius Bublys gražiu smūgiu i viršutinį vartų kamputį vėl išvedė savo komandą į priekį. Po dviejų kėlinukų poilsio komandos išėjo rezultatui esant 2:1.
Sužaidus trečiame kėlinuke 2 minutes „vienuoliai“ pelnė antrąjį savo įvartį ir išlygino rezultatą. Antrą kartą pasižymėjo E.Cirtautas. Rungtynių įtampa ir „UV“ pastangos pakreipti rungtynių eiga sau palankia linkme didėjo. Iki tol ramiai žaidę ir savo žaidimo sąlygas primetę varžovams, „Andajaus“ žaidėjai ėmė blaškytis, nervintis ir tuo puikiai ėmė naudotis priešininkai. Galbūt tokiam pasikeitimui įtakos turėjo nuolatinis varžovų presingas ir gana kietas žaidimas dvikovose. Kantriai kurdami progas įvarčiui, „UV“ ėmė jas sėkmingai vienas po kitos realizuoti. Trečiąjį kėlinuką galima būtų pavadinti „UV“ legionieriaus čeko Pavelo Michnos ir Jurijaus Kondrotovičiaus šou. Pavelas po savalaikių ir tikslių Jurijaus perdavimų įmušė 3 įvarčius taip įtvirtindamas savo komandos pranašumą. Bet „Andajus“ - valinga komanda. Net ir pralaimint rungtynes 2:6 iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei 2 minutėms, komandą nė nemanė nuleisti rankų. Praėjus tik 10 sekundžių po varžovų pelnyto šeštojo įvarčio, „andiečiai“ pelnė trečią įvartį ir toliau atkakliai atakavo priešininkų vartus. Tačiau „UV‘ persvara buvo gana solidi, o laiko tai persvarai tirpdyti jau buvo likę per mažai. Finalinė sirena švieslentėje užfiksavo galutinį rezultatą 6:3 (1:1, 0:1, 5:1).
Per rungtynes FLC Vilnius „UV“ atliko 16 smūgių, SK „Andajus“ – 22.
1 kėlinys
SK „Andajus“ – 8:50 – V.Turavičius
„UV“ – 19:15 – E.Cirtautas (rez.perd. M.Karkauskas)
2 kėlinys
SK „Andajus“ – 10:17 – S.Bublys (rez.perd. V.Turavičius)
3 kėlinys
„UV“ – 2:11 – E.Cirtautas
„UV“ – 2:46 – P.Michna
„UV“ – 6:57 – M.Samulevičius (rez.perd. M.Satkus)
„UV“ – 9:51 – P.Michna (rez.perd. J.Kondrotovičius)
„UV“ – 17:40 – P.Michna (rez.perd. J.Kondrotovičius)
SK „Andajus“ – 17:50 – S.Narvydas (rez.perd. R.Bačkys)

Komentarai po rungtynių :
A.Jelaga, FLC Vilnius „UV“ komandos vadovas:
„Rungtynes pradėjome prastai, nesisekė žaisti taip kaip galime. Galbūt įtakojo tai kad varžybos vyko kitame mieste, nauja rungtynių vieta ar kitokia nei mums įprasta salės danga. Treniruojamės ant truputi minkštesnės dangos nei ta, kuri yra šioje gražioje salėje. Turėjo praeiti kažkiek laiko kol prisitaikėme prie esamų sąlygų, o ir varžovas buvo stiprus ir geras priešininkas, kuris nuo pirmų minučių leido mums suprasti, kad pergalei pasiekti teks išnaudoti nemažai pastagų. Smagu laimėti ir būti pirmoje turnyro vietoje. Pavasarį vėl iš naujo teks įrodinėti savo pranašumą prieš varžovus,kurie tikrai lengvai nedalins taškų. Tikiuosi, kad šioms kovoms mums padės netrukus prasidėsiantis mūsų komandos dalyvavimas atvirame Baltarusijos grindų riedulio čempionate.“
R.Bačkys, SK „Andajus“ komandos vadovas: „Išvykstamasis turas tikrai pasiteisino. Sąlygos Ignalinoje tikrai yra geros. Nauja sporto salė, kitokia danga prie kurios taip pat reikia priprasti.
Dėl mūsų rungtynių : vis tik mano manymu grubumas eilinį sykį nugalėjo, nes pas mus dar nėra tiek technikos, kad galėtume žaisti prie nuolat besistumdančių priešininkų. Mes žaidžiame per daug kultūringai. Kadangi pas mus komandoje labai daug naujokų ir žaidžiančių tik antri metai, tai paveda dar technika ir kai kurių žaidėjų fizinis pasirengimas.
Dėl bendrų pamastymų: klubų problema, kad jie nevilioja naujų žaidėjų, o bando išplaukti su senais resursais. Tik mes ir galbūt "Ardas" (nes ten vis nauji veidai, galbūt iš žolės riedulio) pritraukiam visiškai naujus žaidėjus, o „Vienuoliai“ ir „Vilkai“ manau nerodo jokio tobulėjimo šia linkme.“

Turnyrinė lentelė po pirmojo čempionato rato:

1. FLC Vilnius "UV" 3 0 0 16-6 9 tšk.
2. SK "Andajus" 2 0 1 13-14 6 tšk.
3. SK "Ardas" 1 0 2 10-16 3 tšk.
4. "Vilkai" 0 0 3 4 - 7 0 tšk.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą