lapkričio 20, 2011

Mėgėjų lyga: Ardas – Lintel 3:3, Andajus – Norfa 8:6

Abejos eilinio mėgėjų grindų riedulio lygos turo rungtynės pasižymėjo atkaklia kova.
Pirmose dienos runtynėse susitiko Ardas ir Lintel. Nors tai ir nebuvo techniniu atžvilgiu gražios rungtynės, bet gana atkaklios. Pirmoji pasižymėjo Lintel komanda. Rezultatas 1:0 išsilaikė visą pirmą kėlinuką. Prasidėjus antrajam kėlinukui Ardo komandą į priekį išvedė taiklus Ievos Ilgevičiūtės smūgis. Pagal varžybų reglamentą, merginai pelnius įvartį, jis užskaitomas kaip du įvarčiai. Baigiantis kėlinukui Lintel pelnė išlyginamąjį įvartį. Ir trečiajame kėlinuke rungtynės vyko pagal panašų dviejų pirmųjų kėlinukų scenarijų. Po gražaus tolimo smūgio į viršutinį vartų kamputį į priekį vėl išsiveržė Ardas, bet trapios persvaros iki rungtynių pabaigos visgi nesugebėjo išsaugoti. Varžovai, pasinaudoję per visas rungtynes nelabai darniu Ardo žaidimu gynyboje, vienoje iš kontratakų įmušė savo trečią įvartį ir taikus rezultatas 3:3 nebepasikeitė iki finalinės sirenos.
Antrose sekmadienio rungtynėse viena priešais kitą išsirikiavo turnyro lyderis Andajus ir Norfa. Jau pirma Norfos ataka baigėsi rezultatyviai. Prabėgus tik 20 rungtynių sekundžių, agresyviai sužaidęs už varžovų vartų įvartį, po netikėto vartininkui smūgio, pelnė Norfos lyderis Jurijus Kondrotovičius. Abi komandos žaidė labai dideliu tempu, Norfos žaidėjai nė nesiruošė tenkintis minimalia persvara, o Andajaus pastangos išlyginti rezultatą ilgą laiką buvo bergzdžios. Visgi vienoje iš atakų Andajui tai pavyko ir komandos trumpam poilsiui išėjo esant lygiam rezultatui 1:1. Antras kėlinukas buvo labai rezultatyvus abejoms komandoms. Keliais įvarčiais priekyje visada buvo Andajus, bet Norfos lyderio J.Kondrotovičiaus individualių pastangų dėka varžovai išlaikė įtampą varžovų gretose. Baigiantis antrajam kėlinukui ir rezultatui esant 5:3 Andajaus naudai, Norfos komandos puolėja mergina sėkmingai užbaigė tikslų komandos draugo perdavimą ir išlygino rezultatą 5:5. Trečiajame kėlinuke intensyvus žaidimo tempas nemažėjo, atkakli kova vyko visoje aikštelėje. Tai truputi stebino, nes Norfa turėjo tik vieną aikštės žaidėjo keitimą, bet jų atkaklus pasipriešinimas turnyro lyderiams negalėjo nežavėti. Po Mažvydo Satkaus taiklaus smūgio Norfa net buvo įsiveržusi į priekį, bet tai jau kaip reikiant užgavo Andajaus žaidėjų ambicijas. Netrukus rezultatas tapo lygus, 6:6, o likus žaisti mažiau nei 4 minutes, technišku smūgiu Andajų į priekį išvedė komandos kapitonas, Tomas Toločka. Tai buvo esminis dvikovos lūžis. Po dviejų minučių dar kartą, jau penktą per šias rungtynes, pasižymėjo T.Toločka ir rezultatas tapo 8:6 Andajaus naudai. Norfa neketino lengvai pasiduoti. Pakeitę savo vartininką dar vienu aikštės žaidėju komanda bandė gelbėti rungtynes. Šis nestandartinis bandymas neatnešė jiems sekmės ir iki rungtynių pabaigos nepakeitė buvusio rezultato.