lapkričio 05, 2011

Pasaulio SAMBO čempionatas Vilniuje gali tapti rekordini


Baigiantis dalyvių registracijai į lapkričio 11-13 d. Vilniuje, Siemens arenoje vyksiantį Pasaulio SAMBO čempionatą aiškėja, kad jis gali tapti vienu gausiausiu čempionatu - jau dabar užsiregistravo 60 šalių delegacijos, nors laukta kovotojų iš 50-ties pasaulio šalių. Iki šiol gausiausias čempionatas buvo prieš kelerius metus Rusijoje - tuomet dėl stipriausiųjų titulo kovojo 58 šalių atstovai.
Gausiausios bus Rusijos ir Kazakstano rinktinės – po 44 kovotojus. Atvyks sportininkai ir iš tokių valstybių, kaip Japonija, Marokas, Kamerūnas, Naujoji Zelandija. Lietuvai atstovaus 28 sportininkai.
35-tasis Pasaulio SAMBO čempionatas bus transliuojamas trijuose žemynuose: Azijoje, Europoje ir Pietų Amerikoje.
„Šiais metais FIAS pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Europos transliuotojų sąjunga (EBU). Tai atvėrė kelius į daugelį pasaulio šalių televizijas. Tikimės, kad ir Lietuvoje sulauksime vis daugiau dėmesio",- sakė LSF prezidentas Eduardas Rudas.
Čempionato programa suplanuota taip, kad visos trys dienos pritrauktu kaip galima daugiau žiūrovų, džiugintu ne tik sportinės, bet ir kovinės SAMBO dvikovomis. Planuojama, kad į atidarymo šventę atvyks SAMBO legenda Volk Han (tikrasis vardas - Magomedkhan Gamzatkhanov).
SAMBO buvo sukurta dabartinėje Rusijos teritorijoje, taigi nenuostabu, kad šios šalies sportininkai laikomi favoritais. Lietuviai Pasaulio čempionato aukso medalius yra parsivežę 6 kartus. Česlovas Jezerskas, atstovaudamas Tarybų sąjungos rinktinei, buvo pajėgiausias tris metus iš eilės – 1973-1975 metais. Naujosios kartos atstovas – Sergej Grečicho auksą iškovojo 2007 ir 2009 metais, o prieš metus, Taškente – sidabrą. 2004 metais Pasaulio SAMBO auksas atiteko Ievai Klimašauskienei.

LSF informacija

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą