lapkričio 05, 2011

Pasaulio SAMBO jaunių ir jaunimo čempionate – keturi medaliai

Spalio 14-16 dienomis Rygoje vykusiame Pasaulio SAMBO jaunių ir jaunimo čempionate Lietuvos atstovams pavyko iškovoti vieną sidabro ir 3 bronzos medalius.
Lietuvai šiame čempionate atstovavo 20 sportininkų iš Jurbarko, Rokiškio, Šiaulių, Telšių, Ukmergės ir Vilniaus. Maloniausią staigmeną pateikė merginos – net keturios iš septynių, nuvykusių į Rygą, pasipuošė medaliais. Du medalius į Jurbarką parsivežė trenerių D. Arlauskaitės ir A. Paukščio auklėtinės: sidabro medalį jaunių grupėje iškovojo Silvija Prūsaitytė (svorio kategorija iki 75 kg), o bronzos – jos draugė Meda Blažaitytė (svorio kategorija iki 65 kg). Jaunimo grupėje bronzos medalius iškovojo rokiškietės – Vilniaus pedagoginio Universiteto 2 -ojo kurso studentė Ieva Mikulionytė (svorio kategorija iki 56) (tr. G. Čėčienė ir E. Rudas) bei pirmakursė Vilija Guzaitė (svorio kategorija iki 64 kg) (tr. G. Čėčienė).
Vaikinų tarpe geriausiai pasirodė telšiškis Domantas Rekašius 82 kg jaunimo grupėje užėmęs 7 vietą.
„Čempionatą Rygoje vertiname labai gerai – prieš jį kalbėjome, kad geras rezultatas būtų du medaliai. Grįžome su keturiais. Taigi, rezultatai netikėtai geri. Ir medaliai tikrai nebuvo lengvai iškovoti - čempionato šeimininkai latviai džiaugiasi vienu medaliu, nes matė, kokia konkurencija, ir koks varžovų pajėgumas. Mūsų merginos pademonstravo dar tvirtesnį charakterį ir laimėjo daugiau dvikovų. Svarbu ir tai, kad dvi merginos savo įgūdžius išlavino treniruodamosios ne didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Viena – rokiškietė, kita – jurbarkietė. Tai rodo, kad SAMBO tradicijos stiprios visoje Lietuvoje. Taip pat tai rodo, kad SAMBO mūsų šalyje turi geras perspektyvas", – teigė Lietuvos SAMBO federacijos prezidentas Eduardas Rudas.
Daugiausiai medalių šiame čempionate iškovojo Rusijos rinktinė. Komandinėje įskaitoje ši rinktinė pirmavo net trijose iš keturių amžiaus grupių: jaunių (vaikinų), jaunučių (berniukų ir mergaičių), tik merginių komandinėje įskaitoje Rusijos rinktinė nusileido Ukrainai.
Primename, kad po mėnesio, lapkričio 11-13 dienomis Vilniuje, Siemens arenoje vyks Pasaulio SAMBO čempionatas. Jo metu stipriausių pasaulyje kovotojų titulo sieks vyrai, moterys bei kovinės SAMBO atstovai. Iš viso tikimasi, kad Vilniuje dalyvaus apie 500 kovotojų iš daugiau kaip 50 šalių. Lietuvos SAMBO federacijos vadovai tikisi, kad namuose pavyks iškovoti 2-3 medalius.
Bilietais į Pasaulio SAMBO čempionatą prekiauja Tiketa. Trims čempionato dienoms bilietas kainuos 20 litų, vienai dienai – 10 litų. Vaikams ir jaunimui iki 16 metų įėjimas nemokamas.
Renginio nuotraukas galite pamatyti http://www.sambo.lt/ rubrikoje „Galerija“.

LSF informacija

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą