gruodžio 14, 2011

Moterys išsidalino apdovanojimus


Sekmadienį, gruodžio 11 d., Šveicarijoje pasibaigė 8-tasis moterų Pasaulio grindų riedulio čempionatas 2011 (WFC11).

Šio čempionato metu buvo užfiksuotas rekordinis žiūrovų skaičius. Viso čempionato varžybas stebėjo 28 180 grindų riedulio sirgalių. Tai reiškia, kad į vienas rungtynes vidutiniškai ateidavo 655 žiūrovai.

Kaip ir buvo tikėtasi, šio čempionato finale rungėsi grindų riedulio grandų ekipos iš Švedijos ir Suomijos. Kova dėl trečios vietos neapsėjo be staigmenų, o nuaidėjus finalinėms sirenoms turnyrinė lentelė atrodė taip:

1. Švedija

2. Suomija

3. Čekija

4. Šveicarija

5. Norvegija

6. Lenkija

7. Latvija

8. Danija

9. JAV

10. Rusija

11. Vokietija

12. Slovakija

13. Nyderlandai

14. Vengrija

15. Australija

16. Japonija

Per apdovanojimų ceremoniją pirmą kartą buvo įteiktas naudingiausio žaidėjo prizas – Asics auksinio batelio trofėjus (agl. Asics Golden Shoe MVP Trophy). Pagrindinė šio apdovanojimo mintis – pagerbti ir pažymėti talentingus grindų riedulio žaidėjus, o taip pat šis apdovanojimas skirtas didinti grindų žaidėjų populiarumui. Šis trofėjus iš tiesų yra unikalus, nes jis bus įteikiamas per vyrų ir moterų pirmenybes taip pabrėžiant lyčių lygybę – vieną pagrindinių IFF vertybių. Na o pirmasis, tradiciniu tapsiantis apdovanojimas atiteko Švedijos rinktinės žaidėjai Sarai Kristoffersson.

Finalas – įtampa iki pat galo

Finalinėje dvikovoje čempionų titulą ginusi Švedijos rinktinė buvo laikoma šių rungtynių, kaip ir viso čempionato, favorite, tačiau Suomijos komanda - stiprus priešininkas, tad finalinės rungtynės nuo pat pradžių žadėjo atkaklią kovą visoje aikštelėje.

Rungtynių pradžioje abi komandos žaidė atsargiai ir nors Suomija dažniau kurė įvartines situacijas prie savo oponenčių vartų, pirmą rungtynių įvartį, ganėtinai keistą, pelnė Švedijos komanda. Kamuoliukas šokinėdamas keista trajektorija nuskriejo į vartus. Įvartis buvo įskaitytas.

Įpusėjus pirmajam kėliniui švedės perėmė žaidimo kontrolę ir Anna Wijk, gavusi tikslų perdavimą iš aikštės kampo, pelnė antrą įvartį. Pirmas kėlinys pasibaigė švedėms pirmaujant 2:0.

Prasidėjus antram kėliniui, abi komanda stengėsi žaisti didele sparta ir spausti varžoves visoje aikštelėje. Suomė Laura Kokko įmušė pirmą įvartį į Švedijos vartus 2-ą kėlinio minutę, bet jau po vienos minutės švedė Sara Kristofferson įmušė savo 13 įvartį šiose pirmenybėse ir sugrąžino savo komandai dviejų įvarčių persvarą.

Po kovos aikštės kampe prie Švedijos vartų, Eliisa Alanko sugebėjo atiduoti perdavimą Laurai Mertsalmi, jos netikslų smūgį į vartus nukreipė Anne Suomalainen ir įvarčių skirtumui vėl sumažėjus iki minimumo, aikštelėje vėl pasijuto įtampa.

Paskutiniame kėlinyje žaidėjos atidavė paskutines jėgas. Švedės turėjo gerų progų įmušti įvartį, bet nepriekaištingas suomių vartininkės Jonna Makela žaidimas neleisdavo jų realizuoti. Suomijos riktinės žaidėjos bandė kurti pavojingas situacijas prie varžovių vartų, bet visi bandymai buvo nesėkmingi. Po eilinės kovos prie suomių vartų, J.Makela nesugėbėjo atremti Karolinos Widar smūgio. Kamuoliukas, atsimušęs nuo virpsto, kelis kartus pašoko ir jau antrą kartą per šias rungtynes keistu būdu atsidūrė Suomijos rinktinės vartuose. Rezultatu 4-2, po 60 minutės trukusios įtemptos kovos, Švedijos moterų rinktinė apgynė savo čempionų titulą.

Belieka paminėti, kad Švedijos rinktinė yra pirma komanda sugebėjusi laimėti 3 pasaulio čempionatus iš eilės.

Rungtynės dėl 3 vietos – staigmena čempionato šemininkėms

Didelis greitis, stipri energetika ir pastovus spaudimas. Taip galima apibūdinti rungtynes dėl trečios vietos tarp Čekijos ir Šveicarijos.

Šveicarijos rinktinė žaidė namie, kas jai turėjo suteikti pranašumą. Šeimininkės nuo rungtynių pradžios žaidė trim penketais. Greitai besikeisdamos, šveicarės galėjo spausti savo varžoves. Varžovės žaidimą pradėjo tik dviem penketais, bet net neįpusėjus pirmam kėliniui perėjo prie žaidimo trim penketais, siekiant atlaikyti besikeičiančių šveicarių išpuolius. Julia Suter įmušė pirmą įvartį Šveicarijos komandai, gavusi perdavimą iš Corin Ruttimann, 5-ą žaidimo minutę. Čekės atkakliai priešinosi, tačiau joms sunkiai sekėsi pabėgti nuo varžovių ir atsidengti. Buvo tik kelios pavojingos situacijos prie Šveicarijos vartų, bet išlyginti rezultato nepavykdavo. Kėliniui einant į pabaiga Šveicarija vis labiau kontroliavo žaidimą.

Pirmoje 2 kėlinio pusėje šveicarės dominavo aikštelėje, o Čekijos vartininkė Jana Christianova rodė aukštą žaidimo lygį atremdama visus varžovių išpuolius prie jos vartų. Tik įpusėjus kėliniui Corin Ruttimann, gavusi perdavimą iš Mirca Anderegg, padvigubino Šveicarijos persvarą. Rezultatas tapo 2:0.

Įvykių eiga antrame kėlinuke pasikeitė, kai po 3 minučių Ramona Gabathuler gavo pražangą už atstumo nesilaikymą, čekės gavo kiekybinę persvarą ir Iveta Hyrslova pelnė pirmą įvarti savo komandai. Po šio įvarčio, padidėjus įtampai, Šveicarijos komanda pradėjo neužtikrintai žaisti gynyboje ir dėl individualių bei komandinių klaidų leido perimti iniciatyvą Čekijos komadai. 37 –ą rungtynių minutę Hanka Lackova po tikslaus Lucia Szotkowska perdavimo išlygino rezultatą. Iki antro kėlinio pabaigos rezultatas išliko 2-2, bet tarsi pabudusi iš miego Čekijos rinktinė pradėjo rodyti žaidimą, kuriuo dėka jos dabar žaidžia dėl medalių.

Nuo pat pirmų trečio kėlinio minučių aikštėje vyko įtempta kova. Salė, užpildyta Šveicarijos sirgalių, ėjo iš proto. Abi komandos sunkiai dirbo kovojant dėl bronzinių apdovanojimų, įtampa augo ir spragos gynyboje didėjo. Pasinaudojusi gynėjų klaida, 52-ą rungtynių minutę, Dominika Steglova išvedė Čekijos rinktinę į priekį. Šveicarės kovojo iki pat rungtynių pabaigos, bet nuskambėjus finaliniam švilpukui švieslentėje degė rezultatas 3-2 Čekijos naudai. Tai reiškė, kad Čekijos moterys iškovodojo pirmuosius savo medalius pasaulio grindų riedulio pirmenybėse.

Geriausiomis rungtynių žaidėjomis buvo išrinktos Jana Christianova ir Corin Ruttimann.

Straipsnyje panaudota informacija iš www.floorball.org ir www.wfc2011.ch

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą