birželio 09, 2012

Širvintiškių triumfas vyrų žolės riedulyje

Elidijus Rajeckas, 2012.06.09
Karalius mirė, tegyvuoja karalius – taip galima būtų apibudinti pasibaigusį 28-ąjį Lietuvos vyrų žolės riedulio čempionatą. 
Baigėsi 7 metus trukęs „Ardas-Radamina“ klubo viešpatavimas vyrų žolės riedulyje. Daugkartinius čempionus nukarūnavo jaunieji širvintiškiai, "Inta-Baltic-Champingnons” komandos žaidėjai, prie žiemą iškovotų uždarų patalpų aukso medalių pridėję ir pirmą kartą miesto bei klubo istorijoje stadione iškovotus aukščiausius apdovanojimus. Paskutinėse trečiose, serijoje iki dviejų pergalių, rungtynėse naujieji Lietuvos čempionai savo varžovus sutriuškino 4:0 (2:0).
Širvintiškiai savo žaidime akcentavo kibią gynybą ir greitus proveržius link priešininkų vartų. Tai jiems sekėsi puikiai. Pirmasis įvartis į vartus krito prabėgus 15-ai minučių nuo rungtynių pradžios. Įvartį į savo vartus nukreipė „Ardo-Rudaminos“ saugas Vitalijus Ryncevič, nesėkmingai bandęs išmušti kamuoliuką už galinės linijos po komandos vartininko atremto smūgio, širvintiškiams atliekant mažąjį kampinį. Dar po 5 minučių rezultatas tapo 2:0. Puikus perdavimas iš gynybos per pusę aikštės į greitą išpuolį, techniškas puolėjo Arno Mažuikos prasiveržimas link varžovų vartų baigėsi neleistinų gynėjo veiksmu ir teisėjo paskirtu 7 m baudiniu, kurį sėkmingai realizavo pats nukentėjęs žaidėjas. Antrajame kėlinyje „ardiečiai“ bandė spausti priešininkus prie jų vartų, bet pasiaukojantis ir protingas širvintiškių žaidimas gynyboje neleido iš esmės varžovui nieko pavojingo sukurti. Rungtynėms artėjant į pabaigą, "Inta-Baltic-Champingnons” dar du kartus sėkmingai išnaudojo po greitų kontratakų sukurtas įvartines situacijas. Pirmu atveju realizuotas mažasis kampinis, tiksliai užbaigtas Arvydo Biloto smūgiu, o paskutinis rungtynių įvartis, likus iki rungtynių pabaigos kiek daugiau nei 2 min., buvo pelnytas po staigaus komandos kapitono Giedriaus Girdziuškos prasiveržimo vienas prieš vieną su vartininku. Ši graži, rezultatyvi pergalė vainikavo puikų Širvintų miesto atstovų 2011-2012 m. sezono pabaigą, per kurį buvo iškovoti visi įmanomi Lietuvos vyrų žolės riedulio aukščiausi apdovanojimai – dvejų čempionatų aukso medaliai ir LŽRF taurė.

  

„Ardo-Radaminos“ žaidimas visoje superfinalo serijoje buvo gana blankus, ne toks, koks buvo dar prieš keletą metų, kovojant dėl eilinių čempionų vardų. Nepadėjo šiemet ir turimą komandos patirtis dalyvaujant tarptautiniuose Europos klubinių komandų turnyruose. Per seriją nebuvo išnaudotas nei vienas mažasis kampinis iš atliktų 25 kartų. Žinant, kad žolės riedulyje iš standartinių situacijų, kokios yra mažieji kampiniai, įprastai net 70-75 proc.pelnomi įvarčiai, toks daugkartinių čempionų turėtų galimybių neišnaudojimas negalėjo neatsiliepti galutiniam čempionato rezultatui. Komandos veteranai jau nebepajėgūs fiziškai tempti komandos, taip kaip tai darydavo ankstesniais metais, o jaunimas netobulėja, nes komandoje nėra jokio treniruočių proceso. Yra tik šiaip - draugų susiburimas į varžybas ir žaidimas savo malonumui. Ilgainiui tai nebepadeda tinkamai priešintis tiems, kas treniruojasi, kas tobulina techninius žaidimo elementus ir fizinį pasiruošimą, ką puikiai parodė širvintiškiai paskutinėse 2011-2012 sezono superfinalo rungtynėse.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą